Solidne wzmocnienie Atalanty

Jeremie Boga
Jeremie Boga Pressfocus

Atalanta Bergamo sfinalizowała pierwszy zimowy transfer. Wkrótce nowym zawodnikiem zespołu zostanie Jeremie Boga. Skrzydłowy pozostał we Włoszech, choć miał też ofertę ze wschodniej Europy.

  • Jeremie Boga zostanie zawodnikiem Atalanty Bergamo
  • Skrzydłowy zasili szeregi drużyny zimą
  • Kwota transferu przekroczy 22 mln euro

Jak trwoga to do Boga

Atalanta wciąż utrzymuje odpowiedni kurs w Serie A. Inaczej sytuacja wygląda już w rozgrywkach europejskich. Orobici odnieśli tylko zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów, co nie mogło pozwolić na awans do fazy pucharowej. Ekipa Gasperiniego zagra jednak w Lidze Europy, więc wzmocnienia kadry i tak będą potrzebne.

Po nowym roku dojdzie jeszcze więcej obowiązków, być może kontynuowana będzie gra na kilku frontach, więc szefostwo klubu zaczęło działać na rynku transferowym. I tak wybór padł na Jeremie Bogę z Sassuolo. Skrzydłowy słynie z niesamowitej szybkości i dobrego przeglądu pola. W dodatku uwielbia dryblować, a także często bierze odpowiedzialność w ofensywnie na swoje barki.

Od startu tegorocznej kampanii zdążył wystąpić w 11 spotkaniach. Dotychczas nie strzelił gola, ale na koncie ma już trzy asysty. Jego najlepszy sezon we Włoszech miał miejsce w latach 2019-2020. Wtedy rozegrał 36 spotkań, w których zainkasował 11 bramek i cztery kluczowe podania.

Jak poinformował Fabrizio Romano, z początku to Szachtar próbował pozyskać 24-latka. Niemniej, zawodnik woli zostać w kraju, który bardzo dobrze zna, a przy okazji postara wznieść się na wyżyny swoich umiejętności pod dowództwem Gasperiniego. Kwota całej operacji na pewno przekroczy 22 mln euro.

Przeczytaj również: AS Roma zainteresowana piłkarzem Arsenalu

Komentarze