Szwedzki pomocnik wylądował w Neapolu. Mistrzowie Włoch potwierdzili transfer

Jens Cajuste
Jens Cajuste IMAGO / PanoramiC

Jens Cajuste zasilił szeregi SSC Napoli. Transfer szwedzkiego pomocnika został potwierdzony w dniu jego 24. urodzin. Koszt sprowadzenia 15-krotnego reprezentanta kraju z Stade Reims wyniósł około 12 milionów euro, natomiast zawodnik związał się z nowym klubem pięcioletnią umową.

  • Jens Cajuste został zawodnikiem SSC Napoli
  • Szwed związał się z nowym klubem 5-letnią umową
  • Koszt transferu pomocnika ze Stade Reims wyniósł około 12 milionów euro

Oficjalnie: Jens Cajuste nowym zawodnikiem Napoli

Potwierdziły się medialne doniesienia – Jens Cajuste od nadchodzącego sezonu będzie bronił barw SSC Napoli. Włoskie media informują, że szwedzki pomocnik związał się z mistrzem Włoch pięcioletnim kontraktem, a koszt jego wykupu ze Stade Reims wyniósł około 12 milionów euro.

15-krotny reprezentant Szwecji ma zastąpić w drużynie Rudiego Garcii Tanguya Ndombele, a nie Piotra Zielińskiego. Cajuste jest pomocnikiem o profilu defensywnym, który ma w Neapolu pełnić rolę zmiennika Andre Zambo Anguissy.

Jens Cajuste przez ostatnie półtora roku występował w Stade Reims. Zimą 2022 roku za jego transfer zapłacono 10 milionów euro. Reprezentant Szwecji rozegrał w tym czasie 42 spotkania w koszulce francuskiego zespołu. Udało mu się sześciokrotnie wpisać na listę strzelców oraz zanotować jedną asystę.

Sprawdź także: Wychowanek Interu wzmocnił ofensywę Hellasu Verona

Komentarze