Jednak nie Mediolan? Belotti łączony z nowym klubem

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Andrea Belotti zapewne opuści Torino wraz z końcem czerwca. Do gry o pozyskanie włoskiego napastnika wszedł kolejny klub z czołówki Serie A.

  • W nowym sezonie Andrea Belotti może spełnić marzenie o grze w Lidze Mistrzów
  • Włoch znalazł się na celowniku Napoli
  • 28-latek został wytypowany jako ewentualny następca Victora Osimhena

Belotti atrakcyjną opcją na rynku

Andrea Belotti z Torino związany jest już od siedmiu lat. Przenosiny do Turynu okazały się trafną decyzją, ponieważ Włoch stał się kapitanem oraz liderem Byków. Grając dla tej drużyny potrafił strzelić w Serie A ponad 20 goli. 28-latek miał oferty od czołowych klubów, ale finalnie nie zmieniał pracodawcy. Latem ma być inaczej.

Włoski snajper wraz z końcem czerwca ma opuścić Torino. Kontrakt Belottiego wygaśnie wówczas. To dla 28-latka szansa na dołączenie do klubu mającego mistrzowskie aspiracje. O pozyskanie napastnika Torino jeszcze kilka miesięcy temu miały rywalizować Milan i Inter. Temat jednak ucichł, co może wykorzystać inny zespół.

Belotti znalazł się na celowniku Napoli. Klub ten przygotowuje się na ewentualną stratę Victora Osimhena. Nigeryjczyka w swoich szeregach widzi Manchester United, który jest za niego zapłacić aż 100 milionów euro. Neapolitańczycy pieniądze z jego sprzedaży wolą przeznaczyć na wzmocnienie innych pozycji. Dlatego kapitan Torino jest na ich celowniku.

W Neapolu 28-latek nie musiałby się martwić o miejsce w podstawowym składzie. Byłby pierwszym wyborem trenera. Belotti zapewne otrzymałby również większe zarobki, niż ma aktualnie. Ponadto otwiera się przed nim perspektywa gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów, do której awansowało już Napoli.

Czytaj także: Lazio planuje wykorzystać problemy Atalanty

Komentarze

Comments 5 comments

Informacja raczej związana z meczem Torino-Napoli.
Belotti jako napastnik kompletnie mnie nie przekonuje (nawet za darmo), nigdy nie byłem zwolennikiem jego gry w Napoli. Gorszy wybór od niego to tylko potykający się o własne nogi Milik. 🙂
Częściej można przeczytać, że w przypadku odejścia Osimhena Napoli będzie się starało pozyskać Armando Broja (Chelsea, obecnie Southampton) lub Martina Terriera (Rennes).

Belottim przespał swoje przysłowiowe “5minut” jakieś 2-3lata temu. Teraz ambicje ma pewnie spore, a po kolejnych kontuzjach w wieku 28 lat żaden czołowy klub (1-6) nie postawi na niego jako podstawową 9.
Pozostaje rola mocnego rezerwowego który w przypadku dobrej formy wskoczy na kilka kolejek do pierwszego składu. W Milanie i Romie mogłoby to zagrać. Jeśli chce walki o pierwszy skład to raczej Fiorentina, może Lazio ( tu raczej nie szybciej niż za rok pierwsza 11).
Pozostałe kluby które mogą być zainteresowane nie stanowią progresu względem Granaty

No i ma rację odnośnie cienkiego Mylika co na pustaka ciągle nie trafia z 5 metrów.
Zwierzęta z Puszczy Białowieskiej zapraszają Milika – niech strzela! 😂😂 😂😂
Parodia piłkarza.

@Prawdeusz 78
Całe szczęście czas Milika w Napoli się skończył i nie łącz moich komentarzy odnośnie oceny tego pseudonapastnika z ogółem kibiców SSC.
Przecież w Napoli gra Zieliński (też Polak jak Milik) i co cieszyłeś się z ich porażki? Idąc Twoim tokiem rozumowania to dziwne zachowanie.
Milik nie zasługuje na grę w reprezentacji Polski, ponieważ od lat kompletnie nic nie daje kadrze, strzela 1 gola na rok w reprezentacji od 6 lat. Czytam, że znowu żyłka w policzku mu pękła i kolejna kontuzja, pauza, rehabilitacja, … dochodzenie do formy. I tak w kółko. Idź Pan w …