Jeden z punktów umowy El Shaarawy’ego może mu pomóc w powrocie do Romy

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. PressFocus

Stephan El Shaarawy cały czas według włoskich mediów jest bliski powrotu do AS Romy. Najnowsze doniesienia w sprawie zawodnika sugerują, że dla klubu z Wiecznego Miasta pomocna można być klauzula zawarta w umowie piłkarza z Shangai Shenhua.

Stephan El Shaarawy trafił do ekipy z Szanghaju latem 2019 roku za 16 milionów euro. Włoch jednak nie zaaklimatyzował się w chińskim zespole tak, jakby chciał. W związku z tym realny scenariusz zakłada, że zawodnik niebawem wróci na Półwysep Apeniński.

Sky Sport Italia podaje, że sternicy Romy intensywnie pracują nad tym, aby odzyskać zawodników tej zimy. Mimo że El Shaarawy ma kontrakt ważny z Shangahi Shenhua do końca czerwca 2022 roku.

Sky Sport Italia dotarło do ciekawych wieści

Ciekawą informacją jest natomiast to, że reprezentant Włoch ma w swojej umowie punkt, który odnosi się do braku adaptacji. W związku z tym El Shaarawy może wypowiedzieć kontrakt, jeśli dojdzie do skutku, że nie jest w stanie osiedlić się w Chinach.

Tajemnicą Poliszynela jest to, że skrzydłowy chce wywalczyć miejsce w reprezentacji Roberto Manciniego na Euro. Zawodnik ma nadzieję, że powrót do Romy może przybliżyć go do zrealizowania celu. El Shaarawy jest podobno gotowy zrobić wszystko, co w jego mocy, aby wrócić do Serie A.

28-latek jak dotąd rozegrał łącznie 195 meczów we włoskiej ekstraklasie, notując w nich 55 trafień i 28 asyst. We Włoszech piłkarz grał nie tylko w szeregach Giallorossich, ale również w AC Milanie, czy Genoi CFC. Gone uwagi jest też to, że El Shaarawy ma na swoim koncie 28 występów w reprezentacji Włoch, w której zdobył sześć bramek.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze