Jeden z inwestorów wycofał się z walki o Milan

Gracze Milanu w meczu z Atalantą
Gracze Milanu w meczu z Atalantą PressFocus

Jak donosi Reuters, Investcorp wycofał swoją ofertę w wysokości 1,3 miliarda euro za AC Milan. To otwiera drogę do kupna Rossonerich firmie RedBird. Funduszowi zarządzającemu klubem obecnie propozycja z USA niespecjalnie przypada jednak do gustu.

  • Investcorp było bliskie kupna Milanu za 1,3 miliarda euro. Ostatecznie jednak firma z Bahrajnu wycofała się z wyścigu
  • To otwiera drogę do przejęcia jednego z największych europejskich klubów RedBird Capital Partners. Amerykanie oferują 1,2 miliarda, z czego aż 400 milionów pochodziłoby z pożyczek. To nie podoba się Elliott Management, które przez lata normowało sytuację finansową włoskiego zespołu

Investcorp wycofuje się z walki o Milan

Wciąż nie wiemy, w czyje ręce przypadnie jeden z największych włoskich klubów. Bliski kupna AC Milan była firma założona w Bahrajnie, Investcorp. Proponowała ona 1,3 miliarda euro, a łączna kwota mogła wzrosnąć nawet do 1,8 miliarda w przeciągu najbliższych lat. Fani byli zadowoleni, ale firma ostatecznie się wycofała.

To otwiera drogę dla Amerykanów z RedBird Capital Partners. Ci oferują podobną kwotę – 1,2 miliarda euro. Dochodzi jednak do rozbieżności w kwestii pochodzenia tych pieniędzy. RedBird chce bowiem, by aż 400 milionów euro z tej kwoty pochodziło z pożyczek. To nie podoba się Elliott Management. Obecni właściciele Rossonerich napracowali się bowiem, by w ostatnich latach ustabilizować sytuację finansową klubu. Od 2018 roku wykonali fantastyczną pracę. Poprowadzili Milan w chaotycznej erze post-Berlusconi, a na kolejkę przed końcem drużyna jest faworytem do sięgnięcia po mistrzostwo Włoch.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze