Jasne plany Milanu względem piłkarza Manchesteru United

Diogo Dalot
Diogo Dalot PressFocus

Włoskie media donoszą, że działacze AC Milan będą chcieli negocjować z Manchesterem United wykupienie na stałe Diogo Dalota. Póki co zawodnik ten reprezentuje barwy Rossonerich na zasadzie wypożyczenia.

Portugalski defensor ma zostać na San Siro przynajmniej do końca tego sezonu. Działacze Milanu i sztab szkoleniowy są jednak z niego na tyle zadowoleni, że chcieliby wykupić go na stałe z Manchesteru United. Wydaje się, że będzie to możliwe, bo gracz ten nie znajduje się w planach menedżera Czerwonych Diabłów, Ole Gunnara Solskjaera.

Nie wiadomo jeszcze ile będzie 21-latek kosztować. Gdy Anglicy kupowali go w 2018 roku z FC Porto płacili za niego 22 miliony euro. Działacze Milanu liczą jednak na to, że uda im się przekonać United to zaakceptowania znacznie skromniejszej oferty.

Milan może mieć konkurencję

Media donoszą, że zainteresowani pozyskaniem Dalota mieliby być także włodarze hiszpańskiej Sevilli. Sam piłkarz jest podobno zadowolony z życia w Mediolanie i dał swojemu agentowi i Milanowi zielone światło do negocjacji umowy. Pozostaje pytanie czy porozumienie znajdą same kluby.

Komentarze