Jakub Kiwior oficjalnie zmienił klub, zdecydował się na przeprowadzkę do Premier League

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior fot. PressFocus

Jakub Kiwior został oficjalnie nowym zawodnikiem Arsenalu. Reprezentant Polski dołączył do ekipy z Londynu na zasadzie transferu definitywnego. W szeregach przedstawiciela Premier League będzie grał w koszulce z numerem 15.

  • Jakub Kiwior od kilku dni był na świeczniku mediów piłkarskich
  • Polski defensor w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku został nowym zawodnikiem Arsenalu
  • Związał się z ekipą z Emirates Stadium umową do 2028 roku

Jakub Kiwior nowym zawodnikiem Arsenalu

Jakub Kiwior zakończył przynajmniej na razie swoją przygodę z Serie A. Reprezentant Polski po dobrych występach w lidze włoskiej i w drużynie narodowej wpadł w oko sternikom Arsenalu. Londyński klub szybko zdecydował się na pozyskanie zawodnika, który pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w GKS-ie Tychy.

Środkowy obrońca parafował z Arsenalem umowę do 2028 roku. Suma transakcji wraz z bonusami może wynieść 30 milionów euro. W ekipie z ligi angielskiej piłkarz może rywalizować o miejsce w składzie z Gabrielem.

W tej kampanii Kiwior wystąpił w 17 meczach Serie A. Ponadto na koncie polskiego defensora znalazły się trzy spotkania w Pucharze Włoch.

Nowy team Kiwiora jest obecnie liderem Premier League. Arsenal legitymuje się bilansem 50 punktów. Wyprzedza o pięć oczek drugi Man City. Kanonierzy mają za sobą zwycięstwo nad Man Utd (3:2) w trakcie minionego weekendu. Tymczasem w najbliższy weekend londyński zespół zmierzy się w Pucharze Anglii z Man City.

Czytaj więcej: “Zarząd powiedział, że zrobi wszystko, aby odzyskać 15 punktów”

Komentarze