Jakub Kiwior bliski nowej umowy

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior fot. PressFocus

Spezia zdaje sobie sprawę z ogromnego zainteresowania Jakubem Kiwiorem, dlatego lada moment podpisze z nim nową umowę. Ma ona na celu wyłącznie podbicie ceny za reprezentanta Polski – informuje Tomasz Włodarczyk.

  • Obecny kontrakt Jakuba Kiwiora obowiązuje do połowy 2025 roku
  • Spezia jest świadoma ogromnego zainteresowania jego osobą
  • Wkrótce obie strony podpiszą nową umowę

Spezia chce dobrze zarobić na Kiwiorze

W obecnym sezonie Jakub Kiwior jest wyróżniającym się obrońcą w całej Serie A. Jego umiejętnościom z podziwem przygląda się wiele uznanych europejskich ekip. Ma on za sobą świetny okres, dzięki któremu wywalczył miejsce w składzie reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że utrzyma je również w czasie trwania mistrzostw świata w Katarze.

Spezia jest świadoma, że to najprawdopodobniej ostatnie chwile Kiwiora w klubie, dlatego zamierza zarobić na jego sprzedaży jak najwięcej. Tomasz Włodarczyk poinformował, że lada moment zostanie podpisany nowy kontrakt, na mocy którego Polak otrzyma podwyżkę. Klub nie zgodził się, aby w umowie znalazła się klauzula wykupu.

Trwają już bardzo zaawansowane negocjacje ze Spezią i przedstawicielami Jakuba Kiwiora, à propos tego nowego kontraktu. Właściwie wszystkie warunki są już dogadane, oprócz jednego, aczkolwiek bardzo ważnego punktu. Spezia nie chce na razie zgodzić się na wpisanie klauzuli wykupu w nowej umowie, gdzie Kuba dostanie podwyżkę. Klub nie zgadza się na klauzulę wpisaną w zimowe okno transferowe. Łatwo sobie odpowiedzieć dlaczego. Jeżeli mundial w wykonaniu Kiwiora będzie dobry lub bardzo dobry, to oczywiście jego cena pójdzie automatycznie w górę – poinformował Włodarczyk.

Kiwiorem interesują się między innymi Atletico Madryt oraz Milan. Wcześniej media donosiły o oczekiwanej kwocie w postaci 20 milionów euro, choć po udanym mundialu wycena może jeszcze wzrosnąć.

Zobacz również: Roma finalizuje pierwszy zimowy transfer

Komentarze