Reprezentant Czech może wrócić na Półwysep Apeniński

Jakub Jankto
Jakub Jankto IMAGO / CTK Photo

Jak donosi portal “Sky Sports”, na boiskach Serie A wkrótce może wrócić Jakub Jankto. Reprezentant Czech wzbudził zainteresowanie Cagliari, które podobno już uzgodniło z nim warunki umowy. 27-latek sporą część kariery spędził w Italii, broniąc barw takich klubów jak Udinese, Ascoli czy Sampdoria.

  • Jakub Jankto wkrótce może wrócić na boiska Serie A
  • Cagliari jest zainteresowane sprowadzeniem Czecha
  • O 27-latka niedawno było bardzo głośno w mediach

Jakub Jankto zostanie zawodnikiem Cagliari?

Z informacji przekazanych przez “Sky Sports” wynika, że Jakub Jankto w przyszłym sezonie może występować na boiskach Serie A. Reprezentant Czech jest na dobrej drodze, aby zasilić szeregi Cagliari. Beniaminek rozpoczął prace nad jego transferem z Getafe i wszystko podąża w dobrym kierunku.

Jakub Jankto dobrze zna włoskie środowisko piłkarskie. Przez blisko siedem lat miał okazję występować na Półwyspie Apenińskim broniąc barwy takich klubów jak Ascoli Calcio, Udinese oraz Sampdorii. To właśnie z tego ostatniego z wymienionych klubów przeniósł się w 2021 roku do hiszpańskiego Getafe.

Przed kilkoma tygodni o Jakubie Jankto zrobiło się bardzo głośno. Czech zamieścił w mediach społecznościowych krótkie nagranie. Przed kamerą, na czarnym tle opowiedział w nim swoją historię. Podał powody, dla których zdecydował się na odważny krok, za jakie wciąż uchodzi ujawnienie odmiennej orientacji seksualnej.

Sprawdź także: Roma na dobrej drodze, aby pozyskać piłkarza Leeds

Komentarze