Jak włoskie media oceniają debiut Czyża?

Serie A
Serie A

We wczorajszym meczu Ligi Mistrzów w F Club Brugge zremisował z Lazio 1:1 (1:1). Z powodu kontuzji, koronawirusa oraz chorób na ławce włoskiej drużyny zasiadło wielu zawodników Primavery. Wśród nich był Polak – Szymon Czyż, który zadebiutował w Champions League.

Czytaj dalej…

Do wczorajszego meczu z Club Brugge Lazio przystąpiło w bardzo osłabionym składzie. Czterech zawodników było zarażonych, pięciu miało gorączkę, a dwóch zmagało się z kontuzją. Z tego powodu na ławce klubu z Rzymu zasiadło wielu zawodników Primavery. Drużyna z Belgii zremisował 1:1 z zespołem ze stolicy Włoch.

Wśród nich był młody Polak – Szymon Czyż. Były zawodnik Arki Gdynia i Lech Poznań w 68. minucie zmienił Caicedo. Dla 19-latka był to debiut w seniorskiej drużynie Lazio. Mimo, że w 76. minucie obejrzał żółtą kartkę, to na ogół zagrał dobre spotkanie.

Włoskie media przychylnie oceniły debiut Polaka w Lidze Mistrzów. La Gazzetto Sport oraz La Lazio Siamo Noi przyznały mu ocenę 6. W przypadku pierwszego dziennikarza napisano o Czyżu: “Porywający początek, to warto docenić”. Natomiast La Lazio Siamo Noi napisało: “Debiut z wielkimi piłkarzami. Grał po lewej stronie, choć zazwyczaj ustawiany jest jako mezzala. Poświęcał się w roli, która nie należała do niego”.

Szymon Czyż swoją przygodę z piłką rozpoczął w Arce Gdynia. Stamtąd przeniósł się do Lecha Poznań. W młodzieżówce Kolejorza został wypatrzony przez skautów Lazio, którzy postanowili sprowadzić go do stolicy Włoch. W tym sezonie Polak wystąpił w pięciu spotkaniach Primavery.

Komentarze