Paul Pogba jest coraz bliższy powrotu do gry po kontuzji kolana. Włoskie media już teraz zastanawiają się, jak Massimiliano Allegri ustawi Juventus, gdy Francuz będzie gotowy do gry w styczniu.
- Paul Pogba wraca po kontuzji
- Francuz w styczniu pojawi się na boiskach Serie A
- Media zastanawiają się nad ustawienie Juventusu z Francuzem w składzie
Co zmieni obecność Pogby w ustawieniu Juve?
29-letni Francuz wrócił latem do Turynu na zasadzie wolnego transferu, podpisując czteroletni kontrakt z klubem, ale prawie natychmiast został wykluczony z gry z powodu kontuzji kolana. Pogba opóźnił operację, chcąc zagrać w mistrzostwach świata, ale to przyniosło odwrotny skutek i został zmuszony do opuszczenia turnieju, a także wydłużył się jego powrót do zdrowia.
Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Allegri ma nadzieję, że Pogba zasiądzie na ławce rezerwowych Juventusu w zbliżającym się starciu z Napoli, które odbędzie się 13 stycznia. Jest to data przekazywana przez większość włoskich mediów w kontekście powrotu pomocnika do gry.
La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Allegri po powrocie Pogby do gry może zdecydować się na ustawienie 4-3-3. Francuz miałby stanowić o sile środka pola wraz z Adrienem Rabiotem, o ile ten w styczniu nie opuści szeregów Starej Damy, a trzecim graczem miałby zostać jeden z dwójki Leandro Paredes – Manuel Locatelli. W ofensywie natomiast miałby występować Chiesa, Vlahović oraz Di Maria.
Według innych przewidywań Juventus może grać w ustawieniu 3-4-1-2. Tutaj Paul Pogba był jednym z dwóch środkowych pomocników. Di Maria byłby ustawiony tuż za ofensywnym duetem Chiesa – Vlahović.
Zobacz również: Żurkowski ma szansę na transfer wewnątrz Serie A. Trwają rozmowy
Komentarze