Jak Allegri ustawi Juventus z Pogbą?

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

Paul Pogba jest coraz bliższy powrotu do gry po kontuzji kolana. Włoskie media już teraz zastanawiają się, jak Massimiliano Allegri ustawi Juventus, gdy Francuz będzie gotowy do gry w styczniu.

  • Paul Pogba wraca po kontuzji
  • Francuz w styczniu pojawi się na boiskach Serie A
  • Media zastanawiają się nad ustawienie Juventusu z Francuzem w składzie

Co zmieni obecność Pogby w ustawieniu Juve?

29-letni Francuz wrócił latem do Turynu na zasadzie wolnego transferu, podpisując czteroletni kontrakt z klubem, ale prawie natychmiast został wykluczony z gry z powodu kontuzji kolana. Pogba opóźnił operację, chcąc zagrać w mistrzostwach świata, ale to przyniosło odwrotny skutek i został zmuszony do opuszczenia turnieju, a także wydłużył się jego powrót do zdrowia.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Allegri ma nadzieję, że Pogba zasiądzie na ławce rezerwowych Juventusu w zbliżającym się starciu z Napoli, które odbędzie się 13 stycznia. Jest to data przekazywana przez większość włoskich mediów w kontekście powrotu pomocnika do gry.

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Allegri po powrocie Pogby do gry może zdecydować się na ustawienie 4-3-3. Francuz miałby stanowić o sile środka pola wraz z Adrienem Rabiotem, o ile ten w styczniu nie opuści szeregów Starej Damy, a trzecim graczem miałby zostać jeden z dwójki Leandro Paredes – Manuel Locatelli. W ofensywie natomiast miałby występować Chiesa, Vlahović oraz Di Maria.

Według innych przewidywań Juventus może grać w ustawieniu 3-4-1-2. Tutaj Paul Pogba był jednym z dwóch środkowych pomocników. Di Maria byłby ustawiony tuż za ofensywnym duetem Chiesa – Vlahović.

Zobacz również: Żurkowski ma szansę na transfer wewnątrz Serie A. Trwają rozmowy

Komentarze