“Ja nie jestem na to gotowy”. Spalletti wskazał przyczynę odejścia

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Pressfocus

Luciano Spalletti nie będzie w przyszłym sezonie prowadził drużyny Napoli. Szkoleniowiec pożegnał się z kibicami i poinformował o przyczynach swojej decyzji.

  • Luciano Spalletti potwierdził doniesienia o odejściu z Napoli
  • Szkoleniowiec zdradził, dlaczego zdecydował się na zakończenie współpracy
  • Zapewnił, że w kolejnym sezonie nie obejmie nowej drużyny

Spalletti musi odpocząć

Napoli zakończyło ponad trzydziestoletnią posuchę i w sezonie 2022/2023 sięgnęło po trzecie w historii mistrzostwo Włoch. Zrobiło to w naprawdę imponującym stylu, dominując konkurencję i zachwycając atrakcyjną grą.

Niezwłocznie po zapewnieniu sobie tytułu, w mediach pojawiły się doniesienia o nieuniknionym pożegnaniu z Luciano Spallettim. O zakończeniu współpracy w poniedziałek poinformował właściciel klubu Aurelio De Laurentiis. Później sam szkoleniowiec pożegnał się z kibicami, zdradzając przy tym przyczyny odejścia.

Niedawno powiedziałem Aurelio De Laurentiisowi, że potrzebuję roku wolnego. Cieszę się, że o tym powiedział. Napoli zasługuje na wszystko co najlepsze, a ja nie jestem na to gotowy. Czasami trzeba się rozstać z powodu zbyt dużej miłości.

Nie ma żadnej możliwości, abym zmienił zdanie. Nie będę pracował w żadnym innym klubie, będę odpoczywał przez rok – mówi Spalletti.

Napoli kontynuuje poszukiwania następcy doświadczonego Włocha. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się nazwiska Rafaela Beniteza i Luisa Enrique.

Zobacz również: Pomocnik wróci do Turynu po nieudanej przygodzie w Premier League

Komentarze