Kessie wciąż niezarejestrowany przez FC Barcelonę

Franck Kessie
Franck Kessie Pressfocus

Franck Kessie po sezonie 2021/22 opuścił AC Milan i miał przenieść się do FC Barcelony. Katalończycy wciąż zmagają się jednak z problemami finansowymi i od kilku tygodni nie są w stanie oficjalnie zarejestrować Iworyjczyka. Rzuca to cień wątpliwości odnośnie jego przyszłości.

  • Franck Kessie nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Milanem
  • Iworyjczyk po sezonie miał przenieść się do FC Barcelony, ale jak na razie nie został jeszcze zarejestrowany
  • Na drodze do oficjalnego pozyskania 25-latka stoją kłopoty finansowe Barcy

Iworyjczyk wciąż nie jest piłkarzem Barcy

Ostatni sezon nie był tak udany w wykonaniu Francka Kessie, jak kampania 2020/21, podczas której w trakcie 50 meczów strzelił aż 14 bramek i zanotował 6 asyst. Nie można odmówić mu jednak sporej roli w sukcesie AC Milanu, jakim było zdobycie mistrzostwa Włoch. Iworyjczyk już w trakcie sezonu poinformował władze klubu, że nie chce przedłużać kontraktu, który wygasa wraz z końcem czerwca tego roku.

Pomocnik porozumiał się z FC Barceloną, która zaproponowała mu atrakcyjny kontrakt i ważną rolę w zespole. Jego przenosiny do ekipy wicemistrzów Hiszpanii potwierdził także Fabrizio Romano. Sezon już dawno się zakończył, a 25-latek wciąż nie został zarejestrowany w nowym klubie.

Na przeszkodzie stoją poważne kłopoty finansowe Blaugrany. Klub dopiero w czwartek uruchomił pierwszą z dźwigni finansowych, która zagwarantowała zastrzyk dodatkowej gotówki. Jak spekulują hiszpańskie media, może to jednak być za mało. Mundo Deportivo przekazało, że aby zarejestrować w drużynie Kessiego i Christensena, a także ogłosić podpisanie nowej umowy z Sergim Roberto, klub musiałby otrzymać dodatkowe 400 milionów euro.

Agent Iworyjczyka był widziany w czwartek w biurach Camp Nou. Prawdopodobnie chciał poznać lepiej sytuację klubu i szanse na zarejestrowanie swojego klienta w najbliższym czasie.  

Sprawdź też: Milan chce pozyskać reprezentanta Argentyny

Komentarze

Na temat “Kessie wciąż niezarejestrowany przez FC Barcelonę