Spalletti na wylocie z Napoli? Znamy jego następcę

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

Pojawiają się doniesienia, że ​​trener Fiorentiny, Vincenzo Italiano, ma w kontrakcie klauzulę o możliwym odejściu, co wpływa na zainteresowanie Napoli. Były taktyk Spezii zrobił wielką różnicę na Stadio Franchi, odkąd został powołany w miejsce Gennaro Gattuso, który nie podołał powierzonemu mu zadaniu.

  • Luciano Spalletti traci zaufanie władz Napoli
  • Jego następcą może zostać Italiano
  • Trener ma klauzulę odejścia w wysokości 10 mln euro, którą może aktywować klub z Neapolu

Italiano może opuścić Fiorentino. Ma klauzulę odejścia

Napoli zdobyło zaledwie jeden punkt w ostatnich trzech spotkaniach Serie A, czym zaprzepaścili swoje marzenia o triumfie w lidze. Nic więc dziwnego, że w drużynie z Neapolu zaczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca, a Spalletti stracił uznanie w oczach władz klubowych.

Po pokonaniu Napoli u siebie i na wyjeździe w tym sezonie Serie A, Italiano został wymieniony jako potencjalny kandydat do zastąpienia Luciano Spallettiego na Stadio Diego Armando Maradona.

Według korespondentki RAI Sport, Sary Meini, szkoleniowiec Fiorentiny może pożegnać się z klubem, ponieważ w kontrakcie Italiano znajduje się klauzula odejścia o wartości 10 milionów euro. Można ją aktywować, co bardzo ważne, tylko w okresie od 1 do 15 czerwca, a całą kwotę należy zapłacić w jednej racie.

Fiorentina nie chce pozwolić swojemu trenerowi odejść, ale jeśli zostanie zapłacona klauzula w wysokości 10 milionów euro, nie będą mieli w tej sprawie żadnego wyboru. Wszystko jest zatem w rękach Napoli i do nich należy decyzja, czy będą chcieli zapłacić taką kwotę.

Zobacz również: Milan zagina parol na gracza Man City

Komentarze