Italia radosna po występie Squadra Azzurra: przegląd prasy po meczu z Turcją

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch nie mogła zaliczyć lepszego startu Euro, niż to miało miejsce w piątkowy wieczór w starciu z Turcją. Squadra Azzurra pokonała drużynę Senola Gunesa 3:0. Zachwycone postawą podopiecznych Roberto Manciniego są włoskie media.

  • Reprezentacja Włoch w świetnym stylu zaczęła Mistrzostwa Europy
  • Włoska prasa jest zachwycona premierowym występem podopiecznych Roberto Manciniego na Euro
  • Już w środę Włosi rozegrają kolejne spotkanie na turnieju

Reprezentacja Włoch rozbiła Turków

Reprezentacja Włoch nie ukrywa, że ma plan związany z tym, aby znaleźć się w finale Mistrzostw Europy. Do zrealizowania tego celu przed Squuadra Azzurra jeszcze kilka kroków. Tymczasem już w środę Włosi rozegrają kolejne spotkaniu na europejskim czempionacie.

La Gazzeta dello Sport na swojej pierwszej stronie umieściła uśmiechniętych Ciro Immobile oraz Lorenzo Insigne z nagłówkiem “Śmiej się Italio”. W drugiej połowie starcia z Turcją reprezentacja Włoch zdecydowanie zdominowała rywali. Po samobójczym golu Meriha Demirala zaczęła się demolka drużyny znad Bosforu.

Tuttosport z umiarkowanym optymizmem podszedł do batalii z udziałem Squadra Azzurra, która wygrała pewnie mecz otwarcia. Dziennik Turynu podkreślił natomiast, że sukces reprezentacji Włoch jest też zasługą kibiców, którzy pojawili się na trybunach Stadio Olimpico. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od 1,5 roku.

Corriere dello Sport cieszy się natomiast z wygranej, umieszczając na pierwszej stronie hasło “Viva Italia”. Squadra Azzurra zdaniem dziennika z Rzymu fantastycznie zainaugurowała turniej, potwierdzając swoją siłę.

Czytaj więcej: Mancini po meczu z Turcją: przed nami jeszcze długa droga na Wembley

Komentarze