Media: Insigne nie zaakceptuje obniżki pensji. Mistrz Europy opuści Neapol?

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne Pressfocus

Lorenzo Insigne przebywa obecnie na zasłużonych wakacjach po zdobyciu mistrzostwa Europy. Po wielkim triumfie włoskie media uważnie przyglądają się swoim kadrowiczom podczas letniego okna transferowego. “Calciomercatodoszło do wieści, z których wynika, że skrzydłowy nie zamierza godzić się na obniżkę pensji i wszystko wskazuje na to, że opuści Neapol w przyszłym roku.

  • Lorenzo Insigne ma ważny kontrakt z Napoli do 2022 r.
  • Otoczenie piłkarza miało wysłać klubowi komunikat, że 30-latek nie zamierza godzić się na obniżkę płac
  • Włoskie media twierdzą, że De Laurentiis nie będzie wchodził w zbędne dyskusje i może oddać swojego gracza nawet za darmo

Lorenzo Insigne odejdzie z Napoli?

Na chwilę obecną Lorenzo Insigne wciąż ma ważny kontrakt z Napoli i po zakończonym urlopie wróci do bazy treningowej. Po zdobyciu przez reprezentację Włoch mistrzostwa Europy, tamtejsze media uważnie śledzą poczynania swoich kadrowiczów w klubach. Jednym z nim jest właśnie 30-latek, który ma za sobą świetny turniej na Starym Kontynencie.

Według “Calciomercato” agent piłkarza miał oznajmić władzom Azzurrich, że Insigne nie zamierza godzić się na obniżkę płac. Obecnie zarabia około pięciu milionów euro za sezon, natomiast De Laurtentiis nalega, aby skrzydłowy zaakceptował pensję w wysokości trzech milionów. Wszystko spowodowane jest przez kryzys związany z pandemią koranowirusa jednak aktualnego mistrza Europy niewiele to interesuje.

Włoscy dziennikarze zaczęli, więc sugerować, że rozmowy nad odnowieniem kontraktu nie będą łatwe i dość szybko mogą zostać uznane za zakończone. Prezydent Napoli znany jest z nietypowych rozwiązań, a jednym z nich jest przecież historia Arka Milika. Polski napastnik za odmienne zdanie został wysłany do rezerw oraz mógł zapomnieć o treningach z pierwszym zespołem.

De Laurentiis nie widzi w problemu w odejściu Insigne za darmo

Co ciekawe, “Calciomercato” doszło do wieści, z których wynika, że De Laurentiis nie za bardzo przejmuje się też zdaniem Lorezno Insigne. Jeżeli zawodnik nie zaakceptuje przedstawionych mu warunków po prostu opuści Neapol w 2022 r. Właściciel klubu i tak jest przekonany, że 30-letni zawodnik nie wygeneruje wysokiej kwoty za transfer, więc pozwoli odejść mu za darmo.

Natomiast całą sytuację próbuje załagodzić jeszcze Luciano Spaletti. Nowy trener Napoli chętnie widziałby w autorskim projekcie Lorenzo, a także chciałby zadbać o dobre relacje swoich graczy z prezesem, po to by nieprzyjemne wydarzenia nie odbiły się na późniejszych wynikach w lidze i na arenie międzynarodowej.

Przeczytaj również: Napoli przedłużyło kontrakt z reprezentantem Włoch

Komentarze