Usain Bolt: Ronaldo jest szybszy niż ja

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Wielokrotny medalista olimpijski, Usain Bolt przyznaje, że jest pod wrażeniem Cristiano Ronaldo. Jamajczyk pokusił się nawet o stwierdzenie, że w tym momencie nie wygrałby z Portugalczykiem biegu na 100 metrów.

Czytaj dalej…

35-letni Portugalczyk błyszczy formą także i w tym sezonie. Na razie w pięciu meczach zdobył sześć goli, a do tego dołożył jedną asystę. Wyniki i gra Cristiano Ronaldo zachwyca kibiców, ale i sportowców z innych dyscyplin. Wielkim fanem talentu tego piłkarza jest Usain Bolt. Opowiedział o tym w wywiadzie udzielonym hiszpańskiej Marce.

– Cristiano jest sportowcem wybitnym. Od lat jest na szczycie i osiągnął to ciężką praca każdego dnia – podkreślił Bolt. Pytany o to jak wyglądałaby ich wspólna rywalizacja, odparł: – Myślę, że w tym momencie Ronaldo jest ode mnie szybszy. Pokonałby mnie.

Trudno jednak uwierzyć w to, by Ronaldo mógł wygrać z Boltem, gdy ten był w swojej szczytowej formie. Jego rekord w biegu na 100 metrów wynosi bowiem 9,58 sekundy. Żaden piłkarz świata nie osiąga takich wyników. Nie zmienia to jednak faktu, że Portugalczyk uchodzi za jednego z najszybszych napastników globu i obrońcy wielu drużyn mają z nim problem.

Usain Bolt zdobył w czasie swojej kariery aż osiem złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich. Ostatnie z nich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Komentarze