Inzaghi: Zdobyliśmy ważne punkty

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio Rzym pokonało w czwartkowy wieczór ekipę Empoli w stosunku zero do jednego. Simone Inzaghi, trener Biancocelestich, powiedział, że jego zespół miał kontrolę nad przebiegiem gry, a punkty, które zdobył, są bardzo ważne w kontekście całego sezonu.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie graliśmy dobrze. Powinniśmy zakończyć tę część gry z więcej niż jednym golem – powiedział po spotkaniu trener Lazio.

– W drugiej połowie tak dobrze już to nie wyglądało, byliśmy trochę za mało skoncentrowani. Strakosha nie miał co prawda żadnej poważnej interwencji, ale Empoli to dobra drużyna, która dłużej od nas utrzymywała się przy piłce i mogła nas zaskoczyć jedną dobrą akcją – dodał.

– Nie zmienia to jednak faktu, że w dwóch ostatnich meczach nie byliśmy zbyt poważnie zagrożeni. To bardzo ważne, bo dzięki temu zdobyli bardzo ważne punkty. W przekroju całego sezonu mogą one okazać się kluczowe – przyznał.

Trener Lazio odniósł się także do Felipe Caicedo, który zdobył zwycięską bramkę z rzutu karnego.

– On strzelił dla nas ostatnio dwa kluczowe gole. Bardzo się cieszę, bo uwolnił się od krytyki, pod którą był w poprzednim sezonie. Teraz najważniejsze jest, aby utrzymał swoją dyspozycję – stwierdził.

Lazio po tym zwycięstwie awansowało na czwarte miejsce w tabeli, ale reszta drużyn ma mecze tej kolejki jeszcze przed sobą. Kolejnym rywalem ekipy ze stolicy Włoch będzie Genoa CFC.

Komentarze