Inzaghi: Wygralibyśmy szybciej, ale był Handanović

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Simone Inzaghi jest bardzo szczęśliwy z awansu Lazio do półfinału Pucharu Włoch. Włoski szkoleniowiec powiedział, że jego zespół zagrał na tyle dobrze, że gdyby nie rewelacyjne interwencje Handanovića, to drużyna z Rzymu wygrałaby w regulaminowym czasie gry.

Czytaj dalej…

To był piękny wieczór dla wszystkich sympatyków Lazio. Ich zespół pokonał Inter Mediolan po serii rzutów karnych i dzięki temu awansował do półfinału Pucharu Włoch. Kilka słów o tym starciu powiedział po meczu opiekun Rzymian czyli Simone Inzaghi.

– W niedzielę mieliśmy bardzo trudny pojedynek z Juventusem, ale mimo to moi chłopcy spisali się znakomicie. Mieli się na grę i pokazali się  z dobrej strony – zaczął Inzaghi.

– Pogratulowałem każdemu z nich, jeden po drugim, gdyż zasłużyli na to. To był wielki mecz – dodał.

– Uważam jednak, że powinniśmy wygrać w przeciągu 90 minut. Samir Handanović był jednak świetny i bronił wszystko. To głównie dzięki jego świetnej postawie Inter tak długo nie stracił gola – kontynuował włoski szkoleniowiec.

Simone Inzaghi został także zapytany o decyzje sędziego w tym spotkaniu, takie jak anulowanie czerwonej kartki czy podyktowanie rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

– Nie chcę rozmawiać o tym rzeczach. Powiem tylko, że nigdy nie widziałem ani anulowania czerwonej kartki, ani przyznania rzutu karnego w 122 minucie meczu. To dla mnie nowość. Musimy się jednak przyzwyczaić, że VAR zmienia oblicze piłki – zakończył.

Przypomnijmy, że Lazio zmierzy się w półfinale Pucharu Włoch z Milanem. Z kolei drugą parę tworzyć będzie Fiorentina i Atalanta Bergamo.

Komentarze