“Inzaghi wie, jak obudzić we mnie lwa”

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Romelu Lukaku wypowiedział się ostatnio w ciekawy sposób na temat współpracy z Simone Inzaghim. Reprezentant Belgii latem minionego roku wrócił do Interu Mediolan, decydując się na wypożyczenie do ekipy z Serie A.

  • Inter Mediolan w tej kampanii nie mógł liczyć zbyt często na Romelu Lukaku
  • Belgijski napastnik przekonywał ostatnio, że dobrze dogaduje się z trenerem Simone Inzaghim
  • 29-latek nie szczędził pochwał w kierunku Simone Inzaghiego

Lukaku o Inzaghim

Romelu Lukaku najlepszy okres w karierze miał jak dotąd w trakcie pierwszej przygody z Interem Mediolan. Zaowocowało to transferem do Chelsea w sierpniu 2021 roku. Angielski klub wyłożył wówczas na transakcję 113 milionów euro. 29-latek w szeregach The Blues nie spisywał się już jednak tak dobrze i po roku wrócił do włoskiego zespołu na wypożyczenie, licząc, że uda mu się odzyskać dawny blask. Wpływ na to miała taka osoba trenera Nerazzurrich.

Dobrze się dogaduję z Simone Inzaghim, ponieważ ten trener wie, jak rozwijać zawodników. Wie, jak obudzić we mnie lwa. Czasami mnie prowokuje, to prawda. I to jest dobre – mówił Lukaku cytowany przez TuttoMercatoWeb.

Mamy dobre relacje. Wie, że bardzo go szanuję. Inzaghi trenował mojego brata w Lazio przez wiele lat i zawsze dobrze się dogadywali – kontynuował Belg.

Chcemy osiągać dobre wyniki dla klubu i dla kibiców. Chcemy osiągnąć dobre wyniki w ciągu najbliższych sześciu miesięcy i nad tym pracujemy – podsumował napastnik Interu.

Lukaku w tej kampanii rozegrał pięć spotkań w szeregach Nerazzurrich. Zdobył w nich dwie bramki, a także zanotował jedną asystę.

Czytaj więcej: “Napoli wyciąga wnioski z błędów innych drużyn, także Interu”

Komentarze