Inzaghi wciąż nie może być pewny swojej przyszłości

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi Simone Inzaghi

Simone Inzaghi wciąż nie odnowił swojej umowy z SS Lazio. Aktualny kontrakt Włocha wygasa z klubem z Wiecznego Miasta z końcem czerwca 2021 roku. Włoska prasa rozpisuje się natomiast o oczekiwaniach opiekuna stołecznej ekipy.

Simone Inzaghi aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości dwóch milionów euro rocznie. Il Messaggero przekonuje natomiast, że Włoch oczekuje podwyżki, licząc na apanaże w wysokości trzech milionów euro. Kłopot w tym, że prezydent Orłów ma plan, aby parafować nowy kontrakt na takich samych warunkach finansowych.

Odnotujmy, że aktualny szkoleniowiec Lazio odrzucił już jedną propozycję stołecznego klubu w sprawie nowej umowy. Inzaghi otrzymał ofertę w postaci 2,3 miliona euro rocznie, co nie przyjęło się z jego zadowoleniem. Przypomnijmy, że Włoch poprowadził stołeczną ekipę do triumfu w Pucharze Włoch i Superpucharze Włoch.

Jeśli do końca roku Inzaghi nie podpisze nowego kontraktu, to w styczniu będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnymi nowymi pracodawcami. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie Lazio pod batutą 44-latka wróciło do Ligi Mistrzów po 20 latach nieobecności w tych rozgrywkach.

Godne uwagi jest to, że według włoskich dziennikarzy nie tylko kwestie finansów trenera są kością niezgody w sprawie nowej umowy. Inzaghi chce otrzymać również gwarancję, że będzie mógł liczyć na wzmocnienia zespołu w styczniu.

Zawodnicy Orłów plasują się aktualnie na ósmej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się bilansem 21 oczek. DO pierwszego AC Milanu rzymianie tracą 13 punktów.

Komentarze