Inzaghi pragnie Superpucharu. ”To nie będzie zemsta”

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi Pressfocus

Już w środę mecz Inter – Juventus o Superpuchar Włoch. Z tej okazji wypowiedział się Simone Inzaghi, któremu zależy na wygraniu tego trofeum.

  • Inter 12 stycznia może wygrać pierwsze trofeum z Simone Inzaghim w roli trenera
  • Włoskiemu szkoleniowcowi zależy na wygraniu Superpucharu Włoch
  • Opiekun mediolańczyków twierdzi jednak, że w środę nie będzie faworyta

Inter chce sprawić radość fanom

Piłkarze Interu liderują w tabeli Serie A. Kibice tego klubu są zatem w dobrych nastrojach. Te mogą być jeszcze lepsze 12 stycznia, gdy na San Siro mediolańczycy zagrają z Juventusem. Na temat turyńczyków wypowiedział się Simone Inzaghi.

To finał, więc nie ma faworytów. W niedzielę Juventus odwrócił losy bardzo trudnego meczu i wygrał spotkanie. To drużyna przyzwyczajona do grania w finale. Jesteśmy w doskonałym momencie. Zagramy naszą bronią, aby sprawić radość naszym fanom. Musimy zagrać agresywnie i z determinacją. Będą trudności i naszym zadaniem będzie wydostanie się najbardziej skompilowanych etapów gry – powiedział opiekun mistrza Włoch.

Inter w środowej potyczce z trybun wspierać będzie Steven Zhang, prezydent klubu. Piłkarze tym bardziej będą chcieli zagrać jak najlepiej. – Cieszę się, że prezydent jest tutaj, ale jego bliskość była odczuwalna nawet w miesiącach, kiedy nie był obecny w Mediolanie – rzekł Simone Inzaghi.

Często rozmawialiśmy. Mamy nadzieję, że dla niego, dla naszych fanów, dla klubu zagramy świetny mecz. Przygotujmy się najlepiej, jak potrafimy, bo to ważne spotkanie – dodał. Włoch, który potwierdził, że zależy mu na wygraniu Superpucharu. – Dodatkowa motywacja będzie pochodzić z faktu, że to finał, że będziemy na San Siro. To nie będzie zemsta. Do zdobycia jest trofeum, które chcemy zdobyć – wyjaśnił opiekun Interu.

Czytaj także: Allegri: musimy podążać własną ścieżką

Komentarze