Inzaghi: Nie możemy zlekceważyć Chievo

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Lazio Rzym dzisiaj powalczy o drugie z rzędu zwycięstwo po tym, jak w środku tygodnia stołeczna ekipa w pokonanym polu pozostawiła Udinese Calcio. Na drodze Lazio stanie dzisiaj Chievo Werona, czyli czerwona latarnia rozgrywek. Szkoleniowiec rzymian przestrzegał jednak przed drużyną z miasta miłości, aby jej nie lekceważyć.

Czytaj dalej…

Ostatnia batalia rzymian z Chievo zakończyła się remisem 1:1. Nic zatem dziwnego, że Simone Inzaghi z pewnego rodzaju niepokojem podchodzi do potyczki z ligowym outsiderem.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy trudny terminarz, więc musimy być w każdym spotkaniu gotowi – mówił opiekun Orłów na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Naszym celem jest zwycięstwo, które pozwoli się nam zbliżyć do wyższego poziomu – zaznaczył Włoch.

– W tej chwili musimy skupić się przede wszystkim na sobie i myśleć o tym, że zmierzymy się z drużyną, z którą nigdy nie grało nam się łatwo – powiedział Inzaghi.

– W moim odczuciu pozycja werończyków w tabeli jest niezrozumiała, biorąc pod uwagę chociażby to, że jeszcze miesiąc temu ta drużyna była w stanie zremisować z Atalantą BC – przypomniał włoski trener.

– Chievo, chociaż jest już pewne spadku z ligi, to nie można tej drużyny lekceważyć, bo na pewno ta ekipa nie odpuści – skwitował Inzaghi.

Komentarze