Inzaghi: nie możemy sobie pozwolić na błędy w derbach

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

SS Lazio w piątek wieczorem zmierzy się w hicie włoskiej ekstraklasy z AS Romą. Przed tym spotkanie na konferencji prasowej tradycyjnie kilka zdań wyraził trener Orłów. Simone Inzaghi nie ukrywa, że wygrana derbów może mieć fundamnetalne znaczenie dla jego zespołu pod względem nastawienia mentalnego.

SS Lazio i drużynę Paulo Fonseki dzieli w ligowej tabeli różnica sześciu punktów. Tym samym zawodnicy Aquile mają nadzieję, że dzięki wygranej w derbach uda im się zbliżyć do zespołów z czołówki ligowej tabeli.

– Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie mają derby Rzymu. Dla nas to będzie bardzo ważne spotkanie. Wierzymy, że uda się nam kontynuować serię zwycięstw po ostatnich dwóch wygranych meczach – mówił szkoleniowiec Lazio cytowany przez Football Italia.

Simone Inzaghi jest pewny siebie przed spotkaniem z Wilkami. Włoch jednocześnie oczekuje od swoich podopiecznych odpowiedniej koncentracji i właściwego nastawienia.

– Trwający sezon wyraźnie pokazuje, że drużyna dobrze radziła sobie w spotkaniach z zespołami z czołówki. Widziałem też w oczach swoich piłkarzy, że są świadomi tego, jaka jest stawka spotkania. Mimo że mecz odbędzie się bez udziału kibiców – mówił opiekun Orłów.

Szkoleniowiec Lazio nie szczędził też pochwał w kierunku swoich najbliższych rywali. – Roma to świetny zespół, posiadający bardzo dobrego trenera, którego bardzo szanuję. W każdym razie my nie jesteśmy gorsi – zaznaczył Inzaghi.

– Wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na błędy, bo taki zespół jak Roma to wykorzysta. Jesteśmy świetnie przygotowani do derbów. Mamy szczegółowo opracowany plan na grę – podsumował włoskich trener.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze