Inzaghi: Można było uniknąć straconych bramek

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Szkoleniowiec Lazio Simone Inzaghi przyznał, że jego drużyna nie powinna pozwolić Atalancie Bergamo na powrót do gry podczas środowego meczu obu zespołów. Lazio prowadził w tym spotkaniu już 2:0, ale ostatecznie nie zdobyło nawet jednego punktu.

Czytaj dalej…

– To był nasz pierwszy mecz od trzech i pół miesiąca, mieliśmy mocny początek, prowadziliśmy 2:0 i mogliśmy zdobyć trzeciego gola. To rozczarowujące, że pozwoliliśmy rywalom na powrót. Szczególnie jestem rozczarowany pierwszą i trzecią bramką, których można było całkowicie uniknąć. Taka drużyna jak nasza nie może tracić takich bramek – powiedział Inzaghi.

– To był bardzo ważny mecz, przegraliśmy, więc jest duży żal. Poprosiłem drużynę o odpowiednie podejście od samego początku i nie mogę na to narzekać. Gdybyśmy zdobyli jeszcze trzeciego gola, mecz ułożyłby się inaczej – kontynuował szkoleniowiec Lazio.

Po środowej porażce Lazio traci cztery punkty do prowadzącego w tabeli Juventusu. – Byliśmy niepokonani przez 21 kolejek. Wiedzieliśmy, że powrót na mecz z Atalantą jest najgorszym możliwym rozwiązaniem, ale nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zdobyć punkty – powiedział Inzaghi.

– Nie lubię przegrywać, chłopcy również nie. Widziałem, że byli zdenerwowani. Musimy odzyskać naszą energię, czekają nas mecze co trzy dni i mamy pecha w tym aspekcie, ale nic nie możemy zrobić z terminarzem – dodał szkoleniowiec.

Komentarze