Inzaghi: Miałem oferty nie tylko z Włoch

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Simone Inzaghi mógł opuścić Lazio Rzym. Szkoleniowiec przyznał, że miał oferty z innych klubów, ale zdecydował się zostać w Biancocelestich i przedłużyć z nim kontrakt.

Czytaj dalej…

– Po trzech latach pracy potrzebowałem chwili na zastanowienie. Musiałem oczyścić swoją głowę – powiedział Inzaghi w rozmowie z Corriere dello Sport.

– Uważam siebie za rozsądną osobę, profesjonalistę. Mentalnie musiałem zakończyć erę, którą zaczęliśmy w 2016 roku i potem ewentualnie rozpocząć kolejną z jeszcze większym przekonaniem – dodał.

Szkoleniowiec był łączony z pracą w Juventusie FC i AC Milan. – To jest oczywiście miłe, że kluby rozważają zatrudnienie mnie. Miałem jednak także oferty w 2016 roku, kiedy na ostatni płotku przegraliśmy walkę o awans do Ligi Mistrzów – zdradził.

– Były oferty z Włoch i zagranicy. Z pewnością zarabiałbym więcej, ale Lazio zawsze było dla mnie priorytetem. To jest drużyna, której kibicuję i mam ją w sercu. Jestem ambitny i chcę się rozwijać. W tym momencie jednak chcę tutaj dobrze wykonywać swoją pracę – stwierdził.

Komentarze