Inzaghi: Lazio zdobyło trzy z czterech bramek Bayernu

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi PressFocus

Bayern Monachium rozbił Lazio (4:1) w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po spotkaniu trener rzymian, Simone Inzaghi przyznał, że jego podopieczni popełnili zbyt wiele błędów.

“Lazio nie może popełniać takich błędów”

Simone Inzaghi przyznał, że w starciu z najlepszą drużyną świata, jego zespół “strzelił trzy z ich czterech bramek”. Lazio wiedziało, że potrzebuje niemal doskonałego występu, by mieć szansę z takim rywalem jak Bayern, ale zamiast tego popełnili mnóstwo błędów skutkujących golami.

Niestety, w tym tygodniu rozmawiałem z chłopakami o tym, że powinniśmy grać naszą piłkę. Odczuliśmy to zbyt mocno, byliśmy spięci w starciu z mistrzami świata. W zasadzie strzeliliśmy trzy z ich czterech bramek – powiedział trener rzymian w rozmowie ze Sky Sport Italia. – Gdybyśmy otrzymali rzut karny na 1:1, to mogłoby zmienić mecz, ale tego wieczoru nic nie szło po naszej myśli. Musimy wykorzystać to doświadczenie, by rosnąć i stawać się silniejszym w przyszłości. Rozczarowanie w szatni to rzecz naturalna, ale dla nas sporym osiągnięciem jest samo dotarcie tutaj. W meczach na takim poziomie musisz być gotowy na sto procent, wszystko robić dobrze i jednocześnie liczyć, że przeciwnik ma swój gorszy dzień. Wiedzieliśmy, z jakiego kalibru rywalem się mierzymy. Myślę, że dobrze zaczęliśmy, jeszcze przed błędem na 1:0. Potem powinniśmy dostać karnego, który mógłby dać nam remis. Jeśli spojrzymy na ten mecz, mówimy o zdobywcach Klubowych Mistrzostw Świata. My strzeliliśmy trzy z ich czterech bramek. Nie można popełniać takich błędów na tak wysokim poziomie – trzeźwo ocenił sytuację swojej drużyny Simone Inzaghi.

Inzaghi teraz skupi się na Serie A

Rewanż zaplanowany jest na 17 marca. Lazio potrzebować będzie cudu, by choćby marzyć o odwróceniu wyniku.

Na razie mamy przed sobą mecze w Serie A. Będzie czas, by przygotować się na wyjazd do Monachium, ale mam nadzieję, że wtedy zagramy już z mniejszym stresem – skomentował trener Lazio.

W sobotę czeka rzymian wyjazdowe starcie z Bolonią.

Komentarze