Inzaghi chwali Inter. ”Idziemy znakomitą drogą”

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi Pressfocus

Inter przygotuje się na rewanż półfinału Pucharu Włoch z Milanem. Simone Inzaghi wciąż zastanawia się nad tym jaki skład wystawić w derbach.

  • Inter w tym sezonie wygrał już Superpuchar Włoch
  • Mediolańczycy mogą zakończyć bieżącą kampanię z trzema trofeami na koncie
  • Zawodnicy Simone Inzaghiego we wtorek zagrają z Milanem o finał Pucharu Włoch

Mistrz Włoch z szansą na potrójną koronę

W kadrze Interu jest wielu świetnych piłkarzy. Simone Inzaghi ma zatem szerokie pole manewru. To powoduje, że włoski szkoleniowiec wciąż zastanawia się nad tym jakich zawodników posłać w bój na rewanżowe derby Mediolanu w półfinale Pucharu Włoch.

Jeśli chodzi o wybory. Trener zawsze ma tyle samo wątpliwości co wyborów, których musi dokonywać każdego dnia. Do jutrzejszego meczu pozostały dwie sesje treningowe i postaram się wybrać najlepiej jak się da. To bardzo ważne – powiedział Simone Inzaghi. Jego zdaniem wykonuje świetną robotę. Tym samym kibice mediolańczyków mogą głośno mówić o chęci wygrania trzech trofeów w tym sezonie.

Jutro walczymy o Puchar Włoch, a później wracamy do rozgrywek ligowych. Ścigamy się o oba cele. Idziemy znakomitą drogą biorąc pod uwagę, że w styczniu zdobyliśmy Superpuchar Włoch – zaznaczył opiekun aktualnego mistrza Włoch. Inzaghi był też pytano o to, czy Inter czuje się faworytem konfrontacji z Milanem.

Do tej pory zmierzyliśmy się z nimi trzy razy. Dwa razy w lidze i raz w Pucharze Włoch. Jutro musimy i chcemy wygrać, bo zależy nam na finale. Wiemy, że mogliśmy osiągnąć więcej w poprzednich spotkaniach, ale jutro będzie decydujący mecz, ponieważ stawką jest finał – wytłumaczył włoski szkoleniowiec.

Czytaj także: ”Musimy pokonać samych siebie”

Komentarze