“Nowy Haaland” w Atalancie. Talent na radarze potęg

Rasmus Hojlund
Rasmus Hojlund Pressfocus

Rasmus Hojlund rozgrywa bardzo udany sezon w Atalancie, a media już określają go mianem “nowego Haalanda”. Duńczyk znalazł się momentalnie na radarze europejskich gigantów. Zdaniem dziennikarzy Il Corriere del Mezzogiorno, latem Atalanta może otrzymać za niego kilka intratnych ofert. 

  • Latem Atalanta pozyskała Rasmusa hojlunda
  • Duńczyk robi szybkie postępy i notuje coraz lepsze występy w barwach zespołu z Bergamo
  • Jego osobą zainteresowały się już Real Madryt i Napoli

Atalanta może szybko zarobić na transferze Duńczyka

Rozstrzelał się na początku stycznia Rasmus Hojlund, który strzelił gola w czterech kolejnych meczach. Duńczyk szybko wpasował się w nową drużynę, a sztab szkoleniowy Atalanty Bergamo jest zachwycony postępami, jakie robi.

Dziennikarze Il Corriere del Mezzogiorno poinformowali, że 20-latek określany już mianem “nowego Haalanda” zdążył wzbudzić zainteresowanie ze strony topowych europejskich klubów. Jego sytuację śledzą Real Madryt i Napoli. Królewscy mają coraz większy problem z ofensywą, a regularne kontuzje Karima Benzemy stawiają klub pod ścianą. Carlo Ancelotti nie ma alternatywy dla weterana, a Rasmus Hojlund postrzegany jest jako dobra inwestycja na przyszłość. 

Zainteresowane transferem napastnika jest również Napoli. W klubie obawiają się, że latem wykupiony zostanie Victor Osimhen, który jest najskuteczniejszym strzelcem w drużynie. Wobec ewentualnego odejścia Nigeryjczyka Błękitni mogliby się postarać o pozyskanie snajpera Atalanty. 

Rasmus Hojlund w rozgrywkach 2022/23 rozegrał 19 meczów dla zespołu z Bergamo. Jego bilans to pięć bramek i dwie asysty. Latem Atalanta wykupiła go ze Sturm Grazu za 17 milionów euro.

Czytaj też: Snajper może opuścić Udinese już po jednym sezonie

Komentarze