Inter znów bez wygranej. Inzaghi zachowuje spokój

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi Pressfocus

Simone Inzaghi dostał kilka jakościowych wzmocnień. Inter w sparingach nie imponuje jednak formą. Włoch podchodzi do tej sytuacji ze spokojem.

  • Cztery mecze towarzyskie zagrał dotychczas Inter
  • Wicemistrz Włoch zwyciężył tylko raz
  • O postawie mediolańczyków wypowiedział się ich trener

Inzaghi szuka pozytywów

Inter sparingowe granie przed sezonem 2022/2023 rozpoczął 12 lipca od wygranego 4:1 starcia ze szwajcarskim Lugano. Później skala trudności znacznie wzrosła i mediolańczycy nie zwyciężyli ani razu. Sposób na wicemistrza Włoch znalazło Lens (0:1). Wcześniej zdarzył się remis z Monaco, a w sobotę z Lyonem (2:2). Spokój zachowuje Simone Inzaghi, który podzielił się swoimi wrażeniami.

To był bardzo dobry test, przeciwko doskonałej drużynie, która jest przed nami w fazie przygotowań i dysponuje wielką jakością. Zobaczyłem to, czego szukam. Zespół dobrze radził sobie na boisku, doskonale reagował i nawet w pierwszej połowie mieliśmy wiele szans bramkowych – powiedział szkoleniowiec mediolańczyków.

Kondycja rośnie i widziałem właściwego ducha. Chłopaki byli zespołem i staraliśmy się wcielać w życie, to nad czym pracujemy na treningach, więc jestem bardzo zadowolony. Wiedzieliśmy, że przed sezonem będziemy stawiać czoła trudnym testom, ale tego właśnie chcieliśmy – przyznał Włoch.

Wiemy, że mamy wielkie wsparcie ze strony naszych fanów. Już w meczach towarzyskich da się poczuć pasję kibiców Interu, która towarzyszyła nam również w poprzednim sezonie. Ciężko pracujemy, aby dać im satysfakcję – wyjaśnił Simone Inzaghi. 6 sierpnia Inter czeka ostatni sparing przed startem Serie A. Przeciwnikiem będzie Viillarreal.

Czytaj także: Rozstania służą Interowi. Zaoszczędził mnóstwo pieniędzy

Komentarze

Comments 7 comments

Poza tym lepiej grać sparingi z takimi mocarzami jak Zalaegerszeg aniżeliby jakieś Lyony czy Reale.

Zresztą będąc imponentem finansowym Maldini dopiął wymarzony transfer po 2 miesiącach. Szybko poszło targując się o każde euro jak biedak zakolak.