Inter zirytował Genoę. Pinamonti nie wróci na San Siro

Stadio San Siro
Stadio San Siro fot. Sport pictures.eu

Inter Mediolan poinformował Genoę, że nie skorzysta z opcji odkupienia za 20 milionów euro Andrei Pinamontiego. 21-letni zawodnik został latem sprzedany Genoi za 19,5 miliona euro po okresie wypożyczenia, ale plan zakładał odkupienie piłkarza przez Inter za 20 milionów euro.

Czytaj dalej…

Jak informuje portal Football Italia, powołując się na doniesienia FCInterNews.it, Nerazzurri mieli poinformować Genoę, że nie aktywują zawartej w umowie opcji. Decyzja Interu miała zirytować kierownictwo Genoi, która musi teraz znaleźć innego kupca na włoskiego pomocnika.

Inter z ograniczonymi środkami

Jest to również sygnał, że Inter dysponuje aktualnie bardzo ograniczonymi środkami finansowymi i bardzo ostrożnie planuje wydatki na rynku transferowym. Z tego powodu Nerazzurri zrezygnowali ze starań o pozyskanie pomocnika Brescii Calcio Sandro Tonaliego, a także nie zdecydowali się na wykupienie z Fiorentiny Cristiano Biraghiego.

Pinamonti niechciany w Interze i Genoi

21-letni Pinamonti jest wychowankiem akademii Interu Mediolan i był uważany za jeden z największych włoskich talentów. W pierwszej drużynie Nerazzurrich rozegrał jednak zaledwie pięć spotkań. Dwa ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach we Frosinione i Genoi, regularnie pojawiając się boisku i zdobywając w tym czasie 10 bramek w Serie A.

Wydawało się, że piłkarz wkrótce wróci do Mediolanu i zasili szeregi drużyny prowadzonej przez Antonio Conte. Tak się jednak nie stanie. Mało prawdopodobne jest również jego pozostanie w Genoi, bowiem nowy szkoleniowiec zespołu Rolando Maran również nie ma go w swoich planach.

Komentarze