Inter żegna legendarnego bramkarza. Rozstanie po latach

Samir Handanović
Samir Handanović fot. Imago/Sportimage

Inter Mediolan żegna się z Samirem Handanoviciem. Klub poinformował, że kontrakt 38-letniego bramkarza nie został przedłużony. Słoweniec grał dla Nerrazzurich od 11 lat.

  • Samir Handanović rozstaje się z Interem Mediolan
  • Klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu bramkarza
  • Słoweniec zaliczył w ekipie Nerrazzurich 455 występów

Koniec epoki w bramce Interu

Samir Handanović przez lata uchodził za czołowego bramkarza Serie A i lidera formacji defensywnej Interu Mediolan. W ostatnim czasie dało się natomiast zauważyć, że nie jest już w stanie prezentować najwyższego poziomu. W sezonie 2022/2023 38-latek zasiadał głównie na ławce, gdzie pełnił rolę rezerwowego dla fantastycznie spisującego się Andre Onany.

Kibice zastanawiali się, jaka przyszłość czeka 81-krotnego reprezentanta Słowenii. W środę klub oficjalnie się z nim pożegnał i poinformował, że wygasający kontrakt nie został przedłużony.

Absolutny punkt odniesienia, lider w szatni, odważny kapitan. Te wszystkie cechy opisują Samira Handanovicia, który przez 11 sezonów strzegł bramki Interu. Słoweniec podpisał kontrakt 9 lipca 2012 roku i od razu prezentował swoje wysokie umiejętności techniczne połączone z wielką charyzmą. To sprawiło, że stał się jednym z najlepszych bramkarzy w historii klubu, czego dowodem jest 455 występów i 166 czystych kont” – czytamy w komunikacie.

Handanović sięgnął z Interem po mistrzostwo Włoch oraz dwa Puchary i dwa Superpuchary Włoch.

Zobacz również: Napastnik West Hamu uśmiecha się do Mourinho. “Praca z nim byłaby marzeniem”

Komentarze