Inter zarobi 160 mln euro? Conte poprosi o dwóch piłkarzy?

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan jest coraz bliżej sfinalizowania sprzedaży trzech swoich zawodników. Na konto Nerazzurrich z tego tytułu może trafić nawet 160 milionów euro.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Nerazzurrich prowadzą zaawansowane rozmowy z Barceloną i Paris Saint-Germain w sprawie transferów odpowiednio Lautaro Martineza i Mauro Icardiego. Z kolei Bayern Monachium prawdopodobnie zdecyduje się na wykupienie Ivana Perisicia.

Jak informuje Sport Mediaset, konto Interu może zostać zasilone kwotą opiewającą na 160 milionów euro (85 milionów plus zawodnika za Martineza, 60 milionów + 5 milionów za Icardiego oraz 10 milionów za Perisicia). Jeżeli wszystkie rozmowy zakończą się powodzeniem, trener Nerazzurrich Antonio Conte prawdopodobnie poprosi władze klubu o sprowadzenie dwóch ofensywnych zawodników.

Conte poprosi o Wernera i Cavaniego?

Kandydatami do wzmocnienia Interu, co nie jest tajemnicą, są Timo Werner i Edinson Cavani. Za pierwszego z nich Nerazzurri musieliby wyłożyć co najmniej 55 milionów euro, choć pozyskaniem napastnika RB Lipsk zainteresowany jest także Liverpool.

Inter Mediolan prowadzi również rozmowy z Edinsonem Cavanim, który będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Paris Saint-Germain. Nerazzurri zaoferowali mu trzyletnią umowę, ale zaproponowane wynagrodzenie jest dalekie od oczekiwanego przez samego piłkarza. Doświadczony Urugwajczyk chciałby podobno zarabiać 10 milionów euro rocznie.

Komentarze