Inter ze szczodrą ofertą dla Paulo Dybali

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Inter Mediolan pracuje intensywnie nad transferem Paulo Dybali. Fabrizio Romano przekazał szczegóły oferty Nerazzurrich za Argentyńczyka. Napastnik będzie mógł liczyć w Mediolanie na atrakcyjne zarobki.

  • Paulo Dybala latem odejdzie z Juventusu
  • Argentyńczyk jest w trakcie negocjacji z Interem Mediolan
  • Fabrizio Romano ujawnił szczegóły oferty wicemistrzów Włoch

Dybala bliski przenosin do Interu

Gdy Paulo Dybala ogłosił pod koniec sezonu, że odchodzi z Juventusu, od razu ustawiła się kolejka chętnych po napastnika. Wśród nich znajdował się Inter Mediolan, który jest najbardziej zdeterminowany do jego pozyskania. Wicemistrzowie Włoch planują przemodelowanie formacji ataku, a Dybala znajduje się na czele ich listy życzeń. 

W sobotę Fabrizio Romano ujawnił szczegóły oferty Interu. Zdaniem dziennikarza włodarze Nerazzurrich zaoferowali Argentyńczykowi zarobki na poziomie 6 milionów euro netto za sezon. W kontrakcie zostałyby zawarte także bonusy. W najbliższym czasie dojdzie do kolejnego spotkania napastnika z zarządem Interu.

Dybala opuszcza Juventus po siedmiu latach. Argentyńczyk rozegrał dla Starej Damy 293 mecze. Strzelił w nich 144 bramki i zanotował 64 asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 35 milionów euro.

Czytaj również: Milan wzmocni środek pola. Transfer przesądzony

Komentarze

Comments 3 comments

To gratulacje dla dzbana i jego agenta 🙂 To nawet niższa oferta od ostatniej, najniższej od Juventusu, nie licząc oczywiście tej polegającej na kopie w dupę. Co nie oznacza, że i na taką podstawę zasługuje w moich oczach za te kilka dobrych spotkań o pietruszkę na początku sezonu i kilka niezłych o pietruszkę gdy jest już po sezonie – ale o tym pisałem na długo przed sygnałami o możliwym rozstaniu. Jeśli w Interze ma być uzupełnieniem składu, następcą Alexisa na ławce, to będziecie mieć z niego dużo pożytku i do kompilacji sezonu trafi kilka magicznych zagrań lewą nogą. Jeśli ma być centralną postacią, wokół której ma być budowany zespół, to szybko się przekonacie, że zwyczajnie nie można na niego liczyć i że to nadąsana, instagramowa panienka, nie charakter.

Trzeba dodać, że zgarnie kilka mln za sam podpis. Jest mowa o 10, więc źle finansowo nie wyjdzie. Z punktu widzenia marketingu też transfer na plus. Paweł ma sporo obserwujących w social mediach i koszulki też pewnie się fajnie sprzedadzą. Co do jakości sportowej jest niepodważalna. Moim zdaniem transfer in plus, chociaż nie popadam w hurra optymizm.

Oba kluby skorzystają. Inter potrzebuje uzupełnienia składu i tzw. głośnego transferu pod publiczkę. Dybala pasuje jak ulał. Natomiast w Juve zwolniła się pokaźna suma z listy płac, którą można wygospodarować na kogoś nie ustępującego Dybali a o mniejszych kosztach utrzymania