Inter wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Torino 2:1 w meczu 27. kolejki ligi włoskiej. Bohaterem Nerazzurrich został Lautaro Martinez, który strzelił gola decydującego o zwycięstwie teamu z miasta mody 2:1.

Byki z autobusem pod swoją bramką

Inter Mediolan miał zamiar w niedzielne popołudnie wykonać kolejny krok w kierunku wywalczenia mistrzostwa Włoch. Na przeszkodzie Nerazzurrich stanął zespół z Turynu, który w trakcie trwającej kampanii cały czas walczy o utrzymanie ligowego bytu. Emocji w tym starciu po prostu nie mogło zabraknąć.

W pierwszej połowie emocji na Stadio Olimpico było sporo przede wszystkim w pierwszych 20 minutach rywalizacji. Kolejne fragmenty meczu sprawiały natomiast wrażenie, jakby ekipa Davide Nicoli opanowała sytuację. Ostatecznie jednak na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem.

Wymęczony triumf gości

W drugiej odsłonie worek z bramkami rozwiązał się i miały to wpływ na przebieg rywalizacji. Rzut karny w 63. minucie wykorzystał Romelu Lukaku. Stały fragment gry został podyktowany za faul Armando Izzo. Radość gości z prowadzenia trwała tylko do 70 minuty. Wówczas Antonio Sanabria po niezwykłym zamieszaniu w szesnastce rywali zdobył bramkę na 1:1.

Tymczasem ostatnie słowo należało do Lautaro Martinez. Argentyńczyk zamienił na gola dośrodkowanie Alexisa Sancheza i uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Salvatore Sirigu. Tym samym dwudzieste w sezonie zwycięstwo Nerazzurrich stało się faktem. Aktualnie Inter legitymuje się bilansem 65 punktów.