Inter wyciągnął wnioski. Przyśpiesza negocjacje

Francesco Acerbi
Francesco Acerbi Pressfocus

Inter uznał , że potrzebuje sprowadzić środkowego obrońcę. Na celowniku mediolańczyków znalazł się stoper Lazio.

  • Francesco Acerbi może tego lata zmienić klub wewnątrz Serie A
  • Lazio zgadza się na odejście swojego zawodnika
  • Włoch ma zostać wypożyczony

W Mediolanie nie chcą znów popełnić błędu

Podczas trwającego letniego okna transferowego, dzieje się mnóstwo wokół środkowych obrońców Interu. Jeszcze w lipcu z opuszczeniem Mediolanu na rzecz Tottenhamu, łączony był Alessandro Bastoni. Nie brakowało też informacji jakoby do Premier League miał trafić też Stefan de Vrij. Najdłużej trwała saga z Milanem Skriniarem, którego mocno chciało mieć u siebie PSG. Weto postawił jednak sam prezydent wicemistrza Włoch i trzyosobowy blok obronny pozostał w nienaruszonym składzie.

Inter chce wygrać w tym sezonie Serie A, więc uznał, ze potrzebuje sprowadzić stopera. Ze wzmocnieniem mediolańczyków łączony był najczęściej Manuel Akanji, ale jak się okazało, Szwajcar był tylko alternatywą. Priorytet wicemistrza Włoch to bowiem reprezentant tego kraju, czyli Francesco Acerbi. 34-letni środkowy obrońca w minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Lazio, które zgadza się na odejście swojego gracza.

Rozmowy między mediolańczykami, a rzymianami rozpoczęły się już jakiś czas temu. Teraz negocjacje mają wejść w bardziej zaawansowaną fazę, ponieważ Inter nie chce dopuścić do sytuacji, że ktoś podbierze im Acerbiego, tak jak to miało miejsce w przypadku Bremera i Juventusu. Stoper Lazio ma być wypożyczony do Interu. Strony ustalają jeszcze, czy w umowie znajdzie się opcja, bądź obowiązek wykupu. Acerbi jest chętny na wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Simone Inzaghiego.

Czytaj także: Skriniar nie odejdzie do PSG, Inzaghi potwierdza

Komentarze

Comments 2 comments