Inter wiceliderem. Pewna wygrana Nerazzurri

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Interu pokonali na wyjeździe Genoę 3:0. Dzięki temu triumfowi mediolańczycy wyprzedzili Atalantę i awansowali na drugie miejsce w Serie A. W barwach gospodarzy cały mecz zagrał Filip Jagiełło.

Drugie sobotnie spotkanie w 36. kolejce Serie A, zapowiadało się ciekawie, ponieważ obie drużyny miały o co grać. Genoa rywalizowała o utrzymanie w lidze, z kolei Inter chciał zwyciężyć, aby awansować na pozycję wicelidera.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych dziesięciu minutach kontrolowali grę i wymieniali między sobą podania. Niezłą szasnę na gola miał nawet Pinamonti, ale Włoch uderzył daleko obok słupka. Mediolańczycy wraz z upływem czasu prezentowali się coraz lepiej, zwiększając stopniowo posiadanie piłki. Inter swoją przewagę potwierdził w 34. minucie, gdy objął prowadzenie. Bierną postawę defensorów wykorzystał Biraghi, który dośrodkował na pole karne do Lukaku. Belg wygrał walkę o pozycję, doszedł do futbolówki i po uderzeniu głową skierował ją do siatki. Tuż przed przerwą Genoa mogła doprowadzić do remisu, gdy rzut wolny wykonywał Filip Jagiełło. Polak uderzył technicznie, obok muru i niewiele zabrakło, aby miał debiutanckiego gola we Włoszech.

Druga połowa w wykonaniu piłkarzy obu drużyn zdecydowanie nie zachwyciła. Genoa chciała zdobyć gola wyrównującego, ale w ich akcjach brakowało precyzji. Inter miał korzystny wynik, więc nie naciskał mocno na rywali. Z tego zadowolony nie był Antonio Conte, który wprowadził na boisko między innymi Sancheza. Gra mediolańczyków poprawiła się i dzięki temu podwyższyli prowadzenie na 2:0. W 83. minucie po akcji Mosesa, piłka trafiła pod nogi wprowadzonego z ławki Sancheza. Chilijczyk potwierdził dobrą formę i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Tuż przed końcem meczu długie otwierające podanie otrzymał Lukaku. Belg ruszył z indywidualną akcją, minął kilku rywali i zdobył gola na 3:0.

W następnej kolejce Genoa zmierzy się na wyjeździe z Sassuolo. Z kolei Inter zagra w hicie 37. serii spotkań z Napoli.