Vidal powoli zamyka europejski rodział swojej kariery

Arturo Vidal
Arturo Vidal PressFocus

Arturo Vidal planuje porzucić Włochy na rzecz brazylijskiego Flamengo. W wywiadzie dla TNT Sports przyznał, że w najbliższym czasie chciałby odejść z Interu, kończąc tym samym swoją przygodę w Europie.

  • Vidal najprawdopodobniej nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z ekipą z Mediolanu
  • Chilijczyk zadeklarował chęć dołączenia do brazylijskiego Flamengo
  • 34-latek chciałby odgrywać ważniejszą rolę w nowym zespole

“Jestem gotowy zakończyć europejski rozdział”

Kontrakt Arturo Vidala z Interem wygaśnie w czerwcu 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że żadna ze stron nie będzie nalegała na jego przedłużenie. Chilijczyk wskazał już kierunek, w którym chciałby udać się w lipcu.

Mam koszulkę Flamengo, którą podarował mi prezes. Marzę o tym, żeby grać w tym klubie. Nie będę zaprzeczać. Mam nadzieję, że trafię tam jak najszybciej – stwierdził Vidal.

Jestem gotowy zamknąć europejski rozdział mojej kariery. Po dołączeniu do Flamengo moje cele będą jasne: wygrać z tym klubem wszystko, co tylko możliwe w Brazylii, oraz powalczyć o triumf w Copa Libertadores. Jeśli tam trafię, to dlatego, że chcę odgrywać ważną rolę w zespole, być podstawowym zawodnikiem – dodał Chilijczyk.

Flamengo przygotowuje się obecnie do rozpoczynającego się w kwietniu sezonu regularnego brazylijskiej Serie A. Szkoleniowcem drużyny z Rio de Janeiro jest były selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa.

Vidal dołączył do zespołu ze Stadio Giuseppe Meazza we wrześniu 2020 roku. Chilijczyk do Interu trafił na zasadzie wolnego transferu z Barcelony. Wygrał z Czarno-niebieskimi mistrzostwo Serie A oraz Superpuchar Włoch. W tej kampanii wystąpił łącznie w 32 meczach, spędzając na placu gry ponad 1100 minut.

Czytaj także: Lukaku wróci w tym roku do Interu? Są trzy warunki

Komentarze