Inter uratuje niechcianego napastnika Chelsea?

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang fot. PressFocus

Inter Mediolan poszukuje wzmocnień linii ataku. Po sezonie wicemistrzowie Włoch zrezygnują najprawdopodobniej z Romelu Lukaku. Do Mediolanu może natomiast trafić inny napastnik Chelsea, bowiem Nerrazzuri wykazują zainteresowanie Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem.

  • Pierre-Emerick Aubameyang trafił na listę życzeń Interu Mediolan
  • Gabończyk jest wypychany z Chelsea i latem zmieni klub
  • Istnieje szansa pozyskania go za niewielkie pieniądze

Inter szuka doświadczenia

Wypożyczenie Romelu Lukaku do Interu przebiega niekorzystnie dla obu stron. Belg znajduje się w mizernej formie fizycznej i nie jest w stanie wywalczyć miejsca w wyjściowej jedenastce. Wiele wskazuje na to, że władze Nerrazzurich odpuszczą i nie będą latem starać się o pozyskanie go na stałe.

Do Mediolanu powinien więc trafić nowy napastnik. Niewykluczone, że będzie to inny zawodnik Chelsea, który jest wszystkimi siłami wypychany z Londynu. Graham Potter dał do zrozumienia, że Pierre-Emerick Aubameyang nie znajduje się w jego planach. Gabończyk jest konsekwentnie odstawiany i niebawem zmieni klub.

Aubameyang marzy o powrocie do FC Barcelony, lecz nie jest to przesądzone. Zainteresowanie reprezentantem Gabonu wykazuje Inter, który liczy na wykorzystanie okazji. Niewykluczone, że napastnik będzie dostępny na zasadach wolnego transferu, gdyż w grę wchodzi rozwiązanie kontraktu z Chelsea.

W przeszłości Aubameyang był zawodnikiem Milanu. Transfer do lokalnego rywala z pewnością byłby źle przyjęty przez fanów Rossonerich.

Zobacz również: Juventus może rzucić reprezentantowi Włoch koło ratunkowe na powrót do Serie A

Komentarze