Inter upatrzył cel na następcę Lautaro Martineza

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Inter Mediolan jest jednym z kandydatów do pozyskania Paulo Dybali z Juventusu, sugerują AS i CalcioMercato.com. Argentyńczyk ma kontrakt ważny z klubem z Turynu tylko do końca trwającego sezonu.

  • Paula Dybala wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości
  • 28-latek ma kontrakt ważny z Juve do końca czerwca 2022 roku
  • Poważnie zainteresowany napastnikiem Bianconerich jest Inter Mediolan

Dybala zdecyduje się na transfer w Serie A?

Inter Mediolan ma w planach skorzystania z jednej z najciekawszych okazji na rynku transferowym. Paula Dybala wciąż nie zdecydował się na parafowanie nowej umowy. Na dzisiaj wszystko wskazuje zatem na to, że zawodnik latem zmieni pracodawcę.

Aktualni mistrzowie Serie A wydają najbardziej zainteresowania argentyńskim napastnikiem. Tym bardziej że niepewna jest przyszłość Lautaro Martineza, który według medialnych spekulacji znalazł się na celowniku Man City. Rynkowa wartość napastnika Nerazzurrich wynosi mniej więcej 60 milionów euro.

Inter może zatem skorzystać z wariantu wzmocnienia się kosztem Juve. Dybala jest na tyle ciekawą opcją, że mógłby sprawdzić się w szeregach mediolańskiej ekipy nie tylko jako napastnik, ale również trequartista.

Mediolański klub może mieć jednak kłopot ze sfinalizowaniem transferu z udziałem byłego piłkarza Palermo. Dybala w ostatnich miesiącach wzbudził zainteresowanie wielu gigantów europejskiej piłki. Kolejka chętnych składa się z takich klubów jak: Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, FC Barcelona i PSG.

Ostatnie słowo należy jednak do Dybali. Zawodnik a jeszcze kilka miesięcy na podjęcie decyzji, czy zostać w ekipie z Turynu, czy szukać sobie innego miejsca na ziemi. 28-latek w tym sezonie wystąpił w 26 spotkaniach. Zdobył w nich 12 bramek, a ponadto zaliczył sześć asyst.

Czytaj więcej: Dzeko wskazał przyczynę porażki z Liverpoolem

Komentarze