Plany transferowe Interu ulegną zmianie przez stratę finansową?

Inter Mediolan
Inter Mediolan PressFocus

Inter ogłosił stratę 140 milionów euro za sezon 2021-22, a we włoskich mediach pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat przyszłej polityki transferowej nerazzurrich w związku ze stratą finansową.

  • Inter poprawił swoją sytuację finansową, ale i tak zaliczył sporą stratę
  • Włoskie media zastanawiają się nad planami transferowymi nerazzurrich
  • Różne włoskie źródła podają sprzeczne informacje w tym temacie

Sprzeczne informacje włoskich mediów

Nerazzurri opublikowali swoje sprawozdanie finansowe za sezon 2021-22, ogłaszając stratę w wysokości 140 mln euro. Mimo sporej kwoty i tak nastąpiła znaczna poprawa w porównaniu z poprzednią kampanią, kiedy giganci Serie A stracili 245 mln euro.

Według La Gazzetta dello Sport, wyniki finansowe z zeszłego sezonu oznaczają, że Inter nie będzie zmuszony do sprzedaży jednej ze swoich gwiazd w styczniowym okienku transferowym. Co więcej, mają teraz siłę, by negocjować nowy kontrakt z Milanem Skriniarem, ale okaże się, czy ich oferta będzie satysfakcjonująca dla reprezentanta Słowacji. Defensor był powiązany z przejściem do PSG.

Niemniej jednak Beppe Marotta może podjąć decyzję o ponownym otwarciu rozmów z PSG, jeśli Skriniar odmówi przedłużenia kontraktu, który wygasa w 2023 roku. Inter nie chce, aby gracz odszedł za darmo w czerwcu, dlatego usiądą do kolejnych negocjacji w sprawie przedłużenia umowy. Jeśli będzie problem z porozumieniem, ekipa z San Siro ponownie rozważy sprzedaż gracza w styczniu.

Z drugiej strony, według Il Corriere Dello Sport informuje, że pomimo poprawy sytuacji finansowej Interu w porównaniu z poprzednim sezonem, Marotta musi sprzedać kolejną gwiazdę do końca bieżącego roku finansowego, a więc 30 czerwca. Nie oznacza to, że jeden z najlepszych graczy Interu odejdzie w styczniu, ale dyrektorzy mają świadomość, że co roku muszą zarabiać 60-80 mln euro na transferach.

Zobacz również: Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w meczu Serie A

Komentarze

Comments 3 comments