Inter szuka obrońcy. Dogada się z Chelsea?

Trevoh Chalobah
Trevoh Chalobah Pressfocus

Inter potrzebuje sprowadzić środkowego obrońcę. Na celowniku wicemistrza Włoch znalazł się angielski defensor z giganta Premier League.

  • Do Mediolanu latem ma trafić nowy stoper
  • Inter szuka następcy Milana Skriniara
  • Wicemistrz Włoch pod lupę wziął angielskiego defensora

Inter szuka stopera w Premier League

W letnim oknie transferowym Inter za priorytetowy ocel obierze wzmocnienie pozycji środkowego obrońcy. Mediolańczycy pilnie będą potrzebowali sprowadzić nowego stopera. Z klubem pożegna się Milan Skriniar, który na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do PSG. Inter mógł sprzedać Słowaka zimą, ale wolał zatrzymać go u siebie do końca sezonu.

Brak sprzedaży Skriniara zimą powoduje, że Inter nie zyskał funduszy na zakontraktowanie następcy Słowaka. Można zatem spodziewać się, że mediolańczycy nie będą mieli wielu pieniędzy na angaż nowego środkowego obrońcy. Taki scenariusz wymusza zaś na nich szukanie budżetowej opcji. Inter ma już pomysł na jedną transakcję.

W orbicie zainteresowań Interu znalazł się Trevoh Chalobah. Anglik dostał swoją szansę w Chelsea. 23-latek zaliczył 48 występów w koszulce The Blues. Do Londynu trafiają jednak kolejni środkowi obrońcy, przez co Chalobah nie jest pierwszoplanową postacią w drużynie Grahama Pottera. Przenosiny do Interu byłyby zatem korzystne dla niego. Mediolańczycy uważają, że mogliby sprowadzić 23-latka na zasadzie wymiany. Chalobah grałby w Serie A, a do Premier League przeniósłby się Denzel Dumfries. The Blues interesowali się Holendrem w dwóch ostatnich oknach transferowych. W styczniu zapewnili sobie jednak kupno Malo Gusto, przez co mogą oni nie być już chętni na wymianę. Tym samym Inter skierowałby swoją uwagę na przykład na Chrisa Smallinga.

Czytaj także: Fani Starej Damy wściekli na prokuratora Santoriello. “Nienawidzę Juventusu”

Komentarze