Inter stracił ważne ogniwo

Ivan Perisic
Ivan Perisic Pressfocus

Ivan Perisic postanowił opuścić Inter. Chorwat swoją karierę będzie kontynuował w Premier League. Piłkarza zatrudnił Tottenham.

  • Wiele udanych lat w Interze spędził Ivan Perisic
  • Chorwat zdecydował się jednak na zmianę klubu
  • 33-latek opuścił Inter na rzecz Tottenhamu

Perisic pożegnał się z fanami

Siedem lat temu Ivan Perisic zdecydował się zasilić Inter. W Mediolanie Chorwat początkowo występował jako lewy pomocnik. Z czasem został przesunięty na lewe wahadło, co dobrze wpłynęło na zawodnika, który dla ubiegłorocznego mistrza Włoch rozegrał łącznie 254 mecze. Strzelił w nich 55 goli oraz zaliczył 49 asyst.

Umowa 33-latka z Interem wygasa za kilka tygodni. Klub nie spieszył się z jej przedłużeniem, a zawodnik postanowił rozejrzeć się za nowym klubem. Po Perisicia zgłosił się jego były trener, czyli Antonio Conte. Włoch ściągnął Chorwata do Tottenhamu, gdzie Perisic podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej pożegnał się jednak z kibicami.

Po 254. meczach, 55. golach, 49. asystach, 3. trofeach i 18 934 minutach na boisku w tej wspaniałej koszulce, moja przygoda w Interze dobiegła końca. Każdy koniec oznacza nowy początek i ważne jest, aby spojrzeć wstecz na minione lata i podzielić się z Wami moją najszczerszą dumą z wykonanej pracy i wspólnie osiągniętych celów. To było niezapomniane przeżycie, które dało mi tak wiele jako zawodnikowi i całej mojej rodzinie – przekazał Perisic za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do zespołu, do personelu, do wszystkich pracowników, ale przede wszystkim do kibiców: zawsze będziecie mieć specjalne miejsce w moim sercu! Odchodzę, czując się zaszczycony, że byłem częścią tego klubu – dodał Chorwat.

Czytaj także: Inter pewny pozyskania piłkarza Romy

Komentarze

Na temat “Inter stracił ważne ogniwo

Perisica ostatni sezon miał bdb i na pewno Inter traci bardzo wartościowego zawodnika pierwszego składu. Warto docenić tu jednak fakt, iż Marotta zadziałał w tym przypadku wyprzedzają co i zakontraktował Gosensa, który w nowym sezonie po okresie aklimatyzacji powinien odpalić i zastąpić Chorwata bez problemu.