Inter straci swój talent. Niedługo będzie oferta

Piłkarze Interu Mediolan (
Piłkarze Interu Mediolan ( Pressfocus

Cesare Casadei to piłkarz, z którym Inter wiązał nadzieję na przyszłość. Włoch opuści jednak Serie A i trafi do giganta Premier League.

  • Inter tego lata zarobi kilkanaście milionów euro na młodym piłkarzu
  • Cesare Casadei chce opuścić mediolański klub
  • Włoch dogadał się już z nowym zespołem

Piłkarz chce transferu

Inter może być zadowolony z tego ilu piłkarzy pożegnał tego lata. Mediolańczykom udało się rozstać z zaawansowanymi wiekowi zawodnikami, którzy zarabiali dużo. Klub opuścili między innymi Alexis Sanchez i Arturo Vidal. Łącznie wicemistrz Włoch na pensach, których nie musi już płacić, zaoszczędził kilkadziesiąt milionów euro. Inter nie ma jednak zastrzyku gotówki z tytułu sprzedaży piłkarzy. Dotychczas mediolańczycy zarobili na Di Gregorio, który trafił do Monzy. Sytuacja ma się jednak zmienić.

Na konto Interu jeszcze tego lata ma wpłynąć kilkanaście milionów euro. Z drużyny ku uciesze Simone Inzaghiego nie odejdzie jednak piłkarz pierwszego składu, a nawet wartościowy zmiennik. Z zespołem ma pożegnać się Cesare Casadei. To utalentowany włoski pomocnik, reprezentant swojego kraju w kategorii U-19.

Casadei nie doczekał się jeszcze debiutu w pierwszym zespole Interu, chociaż był tego lata na obozie przygotowawczym z drużyną. Mimo tego o Włocha zabiegało Nice i Sassuolo. Piłkarz wolał jednak dołączyć do Premier League, a konkretnie Chelsea. 19-latek uzgodnił z londyńczykami warunki sześcioletniego kontraktu. Wkrótce ruch wykona angielski klub, który wyśle do Mediolanu ofertę w wysokości 15 milionów euro plus bonusy. Inter według Fabrizio Romano ma przyjąć tę propozycję.

Czytaj także: Inter szuka posiłków w Bundeslidze

Komentarze