Inter stara się odzyskać stabilność finansową

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Inter Mediolan mający kłopoty finansowe to wiadomość znana od dłuższego czasu. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że sternicy Nerazzurrich są gotowi na to, aby wypłacić piłkarzom pensje za styczeń. Godne uwagi jest również to, że władze mediolańskiego klubu zapłaciły Man Utd premie w wysokości 1,9 miliona euro za Romelu Lukaku.

Inter spłaca należności

Inter Mediolan od jakiegoś czasu boryka się z problem pustek w klubowej kasie. Z tego powodu w trakcie styczniowej sesji transferowej mediolańczycy nie wzmocnili się przed kulminacyjną częścią sezonu. Wczoraj jednak okazało się, że władze Nerazzurrich nie mają w planach sprzedaży całego klubu, a jeśli już, to tylko 30 procent akcji.

Tymczasem dzisiaj dziennik La Repubblica podaje, że konsorcjum Suning Group pracuje nad tym, aby Inter odzyskał stabilność finansową. Efektem tych działań ma być to, że wkrótce zawodnicy mają otrzymać pensje za styczeń.

Zawodnicy wkrótce mają otrzymać zaległe pensje

Włoscy dziennikarze podają również, że do klubu trafiły dobre wiadomości w sprawie uregulowania zaległych płatności za zakup niektórych zawodników. Chociaż pojawiały się informacje, że Inter przesunął termin spłaty 1,9 miliona euro premii Man Utd za Romelu Lukaku, to najnowsze wieści sugerują, że należność została już uregulowana.

Mediolański team dzisiaj wieczorem zmierzy się z Parmą w ramach 25. kolejki Serie A. Mecz zacznie się o godzinie 20:45. Inter jest obecnie liderem Serie A, legitymując się dorobkiem 56 punktów. Nad drugim Milanem podopieczni Antonio Conte mają przewagę trzech oczek. Z kolei na trzeciej pozycji z 49 punktami zadomowił się Juventus.

Parma Calcio 1913
Inter Mediolan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4. marca 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments