Inter rusza po Pavarda. Bayern otrzymał pierwszą ofertę

Benjamin Pavard
Benjamin Pavard fot. Imago/Sven Simon

Inter Mediolan od dawna wykazuje zainteresowanie transferem Benjamina Pavarda. Teraz przystąpił do konkretnego działania, bowiem Bayern Monachium otrzymał pierwszą ofertę.

  • Inter Mediolan walczy o Benjamina Pavarda
  • Francuz zamierza tego lata odejść z Bayernu Monachium
  • Bawarczycy otrzymali od finalisty Ligi Mistrzów pierwszą ofertę

Nerrazzuri liczą na duże wzmocnienie

Benjamin Pavard jest wymarzonym wzmocnieniem defensywy Interu Mediolan. Chce wykorzystać sytuację Francuza, który od pewnego czasu liczy się z odejściem z Bayernu Monachium. Rozmowy w sprawie jego przenosin do Manchesteru United zakończyły się fiaskiem, więc do akcji wkroczył finalista Ligi Mistrzów.

Sam zawodnik byłby otwarty na przeprowadzkę do Mediolanu, gdzie mógłby grać na swojej ulubionej pozycji, czyli środku obrony. To jest jeden z głównych powodów, dlaczego planuje odejść z Bayernu. Inter złożył za reprezentanta Francji pierwszą ofertę. Opiewa ona na 25 milionach euro, co dla Bawarczyków nie jest kwotą satysfakcjonującą. Oczekują oni bowiem nawet 40 milionów euro.

Trudno przewidzieć, czy trapieni problemami finansowymi Nerrazzuri będą w stanie sprostać tym żądaniom. Bayern nie jest w komfortowym położeniu, gdyż kontrakt Pavarda wygasa w 2024 roku i jest spore ryzyko jego odejścia za darmo. Kluby powinny jeszcze podjąć próbę porozumienia się.

Zobacz również: To już pewne! Napoli wzmocni się utalentowanym Hiszpanem

Komentarze