Inter rezygnuje z napastnika. Skupia się na innych opcjach

Marcus Thuram
Marcus Thuram fot. PressFocus

Inter Mediolan bardzo długo planował nawiązać współpracę z Marcusem Thuramem, który wraz z końcem czerwca będzie dostępny w ramach wolnego transferu. Władze klubu uznały jednak, że nie są w stanie konkurować z innymi ekipami i skupiają się na alternatywach.

  • Marcus Thuram po sezonie rozstaje się z Borussią Moenchengladbach
  • Inter Mediolan był jedną z pierwszych ekip, która skontaktowała się z francuskim napastnikiem
  • Najlepsze warunki oferuje mu w tej chwili Paris Saint-Germain

Inter nie chce tracić czasu

Już kilka miesięcy temu Marcus Thuram zadeklarował, że planuje zmienić otoczenie i nie przedłuży wygasającego kontraktu z Borussią Moenchengladbach. Jeden z najlepszych strzelców Bundesligi błyskawicznie trafił na radary ekip, które chciały wykorzystać okazję i ściągnąć go za bezcen. Inter Mediolan jako jeden z pierwszych nawiązał kontakt z napastnikiem, lecz do negocjacji szybko włączyły się inne zespoły.

Thuram uznał, że ostateczną decyzję podejmie dopiero po zakończeniu sezonu 2022/2023. W tej chwili najbliżej bezgotówkowego transferu wydaje się być Paris Saint-Germain, oferujące zawodnika najlepsze warunki finansowe. Władze Interu szybko zrozumiały, że w rywalizacji z Francuzami oraz Milanem nie mają większych szans, więc dalsze negocjacje są tylko stratą czasu.

Nerrazzuri odpuszczają temat ściągnięcia Thurama i skupiają się na innych opcjach. Media donoszą, że na liście życzeń znajduje się Gianluca Scamacca.

Zobacz również: Inter znalazł zastępstwo dla Dzeko w Premier League

Komentarze