Ranocchia: Conte pomaga nam podnosić poprzeczkę

Andrea Ranocchia
Andrea Ranocchia fot. Sport Pictures

Inter Mediolan w środowym meczu 35. kolejki włoskiej ekstraklasy zaliczył dziesiąty remis w sezonie, dzieląc się punktami z ACF Fiorentiną. Tymczasem po zakończeniu meczu Andrea Ranocchia przekonywał, że trener Antonio Conte pomaga zawodnikom podnosić umiejętności.

Czytaj dalej…

Defensor Nerazzurrich udzielił krótki wypowiedzi klubowej telewizji. Dodajmy, że Ranocchia pojawił się na placu gry w związku z urazem Stefana D Vrija. 32-latek zaliczył jednocześnie swoje szóste ligowe spotkanie w trakcie kampanii 2019/202.

– Zawsze jestem gotów pomóc drużynie. Szkoda, że udało się wygrać, bo mieliśmy ku temu wiele okazje – mówił Ranocchia przed kamerą Inter TV.

Ranocchia: Conte wszczepia w nas mentalność zwycięzców

Zawodnik odniósł się też do wypowiedzi byłego selekcjonera reprezentacji Włoch, sugerującej, że drugi zawsze jest pierwszym przegranym. – Na pewno mamy jeszcze wiele do poprawy w swojej grze. W każdym razie ufamy trenerowi Conte. To trener, który stara się nam wszczepić mentalność zwycięzców. Nigdy nie możemy być w pełni usatysfakcjonowani – zaznaczył Włoch.

– Zawsze musimy podnosić sobie poprzeczkę. Czasami się to udaje, ale to nie wystarcz. To nie był normalny sezon, ale z drugiej strony nie możemy traktować tego jako wytłumaczenie, bo każda z drużyn miała takie same warunki – skwitował Ranocchia.

W tabeli Serie A mediolański team plasuje się obecnie na trzeciej pozycji, tracąc punkt do drugiej Atalanty BC. W najbliższą sobotę Inter w delegacji zagra z Genoą CFC.

Komentarze