Wielka środa w Interze. Kolejny kluczowy zawodnik przedłużył kontrakt

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu IMAGO / Revierfoto

Inter Mediolan przygotował w środę dwie wspaniałe wiadomości dla kibiców. Najpierw ogłoszono przedłużenie umowy z Alessandro Bastonim, a później przyszła kolei na innego kluczowego zawodnika – Hakana Calhanoglu. Nowa umowa tureckiego pomocnika będzie obowiązywała przez cztery najbliższe sezony.

  • Inter poinformował o przedłużeniu kontraktu z Alessandro Bastonim
  • Kilka minut później ogłoszono, że Hakan Calhanoglu również zostaje w Mediolanie
  • Nowa umowa tureckiego pomocnika będzie obowiązywała do końca czerwca 2027 roku

Oficjalnie: Hakan Calhanoglu podpisał nowy kontrakt z Interem

Kibice Interu Mediolan mogą podwójnie świętować w środę. Najpierw klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Alessandro Bastonim, a kilka minut później ogłoszono pozostanie Hakana Calhanoglu. Turecki pomocnik podpisał z klubem nową umowę, która będzie obowiązywała przez cztery najbliższe lata.

Hakan Calhanoglu nie miał łatwych początków w Interze. Bowiem latem 2021 roku trafił do tego zespołu z Milanu. Przez pierwsze miesiące był obiektem drwin ze strony fanów obu klubów, jednak bardzo szybko “Nerazzurri” wybaczyli mu, że w przyszłości reprezentował barwy ich największego wroga.

78-krotny reprezentant Turcji od początku przygody w Interze pełnił kluczową rolę, jednak miniona kampania była jego najlepszą w karierze. Hakan Calhanoglu w sezonie 2022/23 rozegrał łącznie 49 spotkań w koszulce “Nerazzurrich”, w których zdobył cztery bramki oraz ośmiokrotnie udało mu się zaliczyć asystę.

Sprawdź także: Przyszłość włoskiego defensora wyjaśniona. Podpisał nową pięcioletnią umowę z Interem

Komentarze