Inter prowadzi rozmowy z Rakiticiem

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić fot. Grzegorz Wajda

Ivan Rakitić już kilkukrotnie w ostatnich miesiącach zaprzeczał, że chce odejście z Barcelony. La Gazzetta dello Sport i dziennik Marca są jednak zgodne – zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Inter, któremu Chorwat miał dać zielone światło do negocjacji.

Czytaj dalej…

Ivan Rakitić dołączył do Barcelony w lipcu 2014 roku za kwotę 18 milionów euro. Jego przygoda z Dumą Katalonii może się jednak skończyć podczas najbliższego lata, bowiem, jak donosi dziennik Marca, jego pozycja na Camp Nou ma nie być tak pewna jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej, zwłaszcza, że do zespołu dołączy Frenkie De Jong.

W związku z tym Chorwat dał zielone światło swoim agentom, aby Ci rozpoczęli negocjację z innymi klubami. Faworytem w tych rozmowach ma być Inter Mediolan. Jak donosi La Gazzetta dello Sport Rakitić chętnie zagrałby w Serie A, zaś jego żona, Raquel, z radością zamieszkałaby w stolicy mody. Nerazzurri mają być dodatkowo zmotywowani do zakontraktowania Chorwata, gdyż na niczym spełzły wcześniejsze negocjacje z Luką Modrićem.

Ivan Rakitic rozegrał w tym sezonie 35 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zaliczył sześć asyst. Łącznie na boiskach spędził 2734 minuty.

Komentarze